Manor Lords jest rozwijane zbyt wolno? Wydawca odpowiada na zarzuty

Mikołaj Ciesielski
2024/07/08 12:15
1
0

Prezes Hooded Horse wyjaśnia, że nie każda produkcja musi być „hitową grą-usługą”.

W połowie czerwca Manor Lords doczekało się kolejnej aktualizacji, która poprawiła nieco los chłopów. W sieci pojawiają się jednak głosy, że produkcja polskiego Slavic Magic rozwijana jest zbyt wolno, czego efektem jest duży spadek liczby graczy. Na całą sytuację postanowił zareagować wydawca, który odpowiedział na wspomniane zarzuty.

Manor Lords
Manor Lords

Wydawca Manor Lords odpowiada na zarzuty dotyczące powolnego rozwoju gry

Źródłem całego zamieszania jest Raphael van Lierop, czyli twórca The Long Dark. Prezes studia Hinterland opublikował bowiem wpis na portalu społecznościowym LinkedIn, gdzie zauważył, że Manor Lords dostępne jest na rynku od 2,5 miesiąca i w tym czasie otrzymało jedynie trzy „dość niewielkie łatki”, które nie wprowadziły nowych funkcji czy zawartości. Według dewelopera produkcja Slavic Magic jest rozwijana zbyt wolno i traci przez to graczy.

Jak wspomnieliśmy wyżej, na powyższe zarzuty postanowiła odpowiedź firma Hooded Horse, a dokładnie jej prezes. Tim Bender w odpowiedzi na wpis Raphaela van Lieropa poinformował, że jeszcze przed premierą Manor Lords ostrzegał Grzegorza Stycznia, że po debiucie będzie słyszał o „niewykorzystanych szansach” wynikających ze zbyt wolnego tempa rozwoju. Wówczas prezes Hooded Horse polecił naszemu rodakowi, by ten ignorował tego typu uwagi i skupiał się wyłącznie na swojej pracy.

Powiedziałem mu, by zignorował to wszystko – by skupił się na swojej głównej wizji gry i pamiętał, że droga wczesnego dostępu jest długa i że nie powinien odczuwać żadnej presji związanej z oczekiwaniami innych – zarówno dla własnego zdrowia i poziomu stresu w nadchodzących latach, jak i dla zachowania spokoju umysłu, który jest tak do kontynuowania jego kreatywnej wizji – napisał Bender.

Jeśli ta branża ma znaleźć bardziej zrównoważoną ścieżkę rozwoju, musimy odejść od takich podejść jak to poniżej. Sukces nie powinien stale podnosić poprzeczki z powodu oczekiwań wzrostu. Nie każda gra powinna być nastawiona na to, by stać się hitową grą-usługą. A premiera nie powinna uruchamiać nieustannie przyspieszającej bieżni, na której deweloperzy są zmuszeni biegać aż do załamania ich zdrowia psychicznego lub fizycznego – dodał prezes Hooded Horse.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że Manor Lords dostępne jest obecnie we wczesnym dostępie na PC. Gra znajduje się także w usłudze PC Game Pass. W późniejszym terminie polska produkcja ma doczekać się również wersji konsolowej, która wzbogaci bibliotekę Xbox Game Pass.

Komentarze
1
Thadrion
Gramowicz
08/07/2024 12:30

The Long Dark jest w produkcji od 2014 roku. Nadal brakuje piątego, ostatniego aktu kampanii fabularnej, ba pozostałe też były latami w produkcji (po drodze jeszcze odświeżane). Może niech jaśnie prezes Hinterland weźmie się za swoją gierkę.