Istnieją sceny z Iron Mana, których nikt nie widział. „Nigdy nie możemy tego pokazać”

Radosław Krajewski
2023/05/13 17:00
0
0

Kevin Feige zdecydował, że ta konkretna scena musi zostać wycięta. Możliwe, że ta decyzja przyczyniła się do sukcesu filmu.

Od premiery pierwszej części Iron Mana minęło już 15 lat. Film, który rozpoczął uniwersum Marvela i przyczynił się do rewolucji w kinie rozrywkowym, wciąż skrywa pewne tajemnice. W marcu mogliśmy zobaczyć usuniętą wersję sceny po napisach, która zawiera popularne przekleństwo wypowiedziane przez Samuela L. Jacksona. Teraz producent Jeremy Latcham ujawnił, że film posiada kilka nagranych scen, które są tak złe, że nikt nigdy ich nie widział poza samymi twórcami. Jedna ze scen została usunięta po decyzji Kevina Feige’a, który obawiał się, że przez nią film może zostać źle odebrany.

Istnieją sceny z Iron Mana, których nikt nie widział. „Nigdy nie możemy tego pokazać”

Wycięta scena z Iron Mana tak zła, że Kevin Feige zabronił jej publikacji

Latcham zdradził, że Tony Stark miał wykazać się jeszcze większą pomysłowością podczas budowy pierwszego kombinezonu Iron Mana. Aby uciec z niewoli, miliarder miał nawet posunąć się do robienia prania swoim porywaczom, aby zdemontować poszczególne części pralki, które byłyby mu potrzebne do stworzenia zbroi Mark 1. Kevin Feige przyznał jednak, że to żenująca scena, która nigdy nie może trafić do widzów. Scenę ostatecznie usunięto i nawet po piętnastu latach nigdy nie wyciekła do sieci.

Nadal są trzy lub cztery usunięte sceny z [Iron Mana], które, jak sądzę, nigdy nie zostaną wypuszczone, ponieważ były tak złe. Pamiętam, jak Kevin [Feige] powiedział mi w 2012 roku, kiedy zapytałem: „Czy powinniśmy wrzucić usunięte sceny z Abu robiącym pranie?” A Kevin na to: „Nie. Nigdy nie możemy pozwolić, żeby Abu robił pranie. Ludzie będą wiedzieć, że nie wiemy, co robimy. To będzie zawstydzające, jeśli zobaczą te sceny”. Ale w Iron Man była cała scena, w której Tony Stark robił pranie i nie sądzę, żeby kiedykolwiek się pojawiła.

Ktoś powinien się temu przyjrzeć, ale nie sądzę, żeby kiedykolwiek to zobaczono. Tony robi pranie dla porywaczy, ale tak naprawdę psuje pralkę i kradnie z niej części, aby zbudować kombinezon Mark 1. To takie absurdalne i szalone.

GramTV przedstawia:

Dodanie tej sceny do Iron Mana rzeczywiście mogłoby nie być dobrą decyzją, choć z drugiej strony podkreśliłoby spryt i zaradność Tony’ego Starka, który w nietypowy sposób wykorzystuje naiwność porywaczy, aby wydostać się ze śmiertelnej pułapki. Wygląda jednak na to, że niewiele osób ma dostęp do tej i innych wyciętych scen, dlatego nie powinniśmy spodziewać się, że kiedykolwiek zostaną udostępnione w sieci.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!