Holstin - psychologiczny survival horror, którego akcja rozgrywa się w Polsce

Jakub Smolak
2022/12/15 09:45

Zobaczcie najnowszy trailer tej klimatycznej produkcji.

Holstin to propozycja od rodzimego studia Sonka. Twórcy oficjalnie zapowiedzieli swoją produkcję, oddając w ręce graczy pierwszy trailer. Gra zapowiada się klimatycznie, dlatego zachęcamy do zapoznania się z wideo oraz opisem najważniejszych cech tytułu.

Holstin - psychologiczny survival horror, którego akcja rozgrywa się w Polsce

Akcja Holstin rozgrywa się w miasteczku pod Olsztynem

Holstin to psychologiczny survival horror, którego akcja rozgrywa się w latach 90. w odosobnionym polskim miasteczku. Gracz wyruszy śladem swojego zaginionego przyjaciela, który z dziennikarskiego obowiązku chciał zbadać skandal w miejscowej ubojni. Po przesłaniu kilku niepokojących wiadomości kontakt z kolegą się urywa, a my zrobimy wszystko, by wyciągnąć go z tarapatów.

Twórcy nie ukrywają inspiracji takimi tytułami jak Resident Evil i Silent Hill, a narracja celuje w klimat znany z Twin Peaks. Dla Polaków opowieść będzie miała dodatkowe walory, bowiem historia przedstawiona w Holstin czerpie inspiracje z ciemnej strony III Rzeczpospolitej – afer takich jak zaginięcie Jarosława Ziętary lub niesławna sprawa połaniecka.

Akcja Holstin rozgrywa się w miasteczku pod Olsztynem, Holstin - psychologiczny survival horror, którego akcja rozgrywa się w Polsce

GramTV przedstawia:

Należy wspomnieć, że dialogi w Holstinie zostały w pełni zdubbingowane przez rozpoznawalnych polskich aktorów filmowych i dubbingowych – Krzysztof Wach (inFamous, Call of Duty: Warzone), Anna Sztejner (Star Wars Battlefornt II, Prey, Dishonored 2), Katarzyna Kozak (Outriders, Cyberpunk 2077), Stefan Kubiak (Hotel Transylwania 3, Dwanaście na Zawsze) i zostały wyreżyserowane przez Tomasza Borkowskiego (Horizon Forbidden West, Marvel’s Avengers).

Nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty premiery Holstin, ale wiemy, że gra zadebiutuje na rynku w przyszłym roku i będzie dostępna na PC oraz konsolach. Twórcy poinformowali również, że w styczniu powinniśmy doczekać się demo. Poniżej znajdziecie najważniejsze – wyróżnione przez wydawcę – cechy gry:

  • Zwiedzaj opętane miasteczko: W Jeziornych-Kolonii dzieje się coś bardzo złego. Ulice są zalane paskudną mazią. Ludzie, budynki i dzika przyroda zdają się powoli niszczeć od środka.
  • Walcz o przetrwanie z niewyobrażalnymi monstrami: Poszukuj deficytowych zapasów i broni, żeby zwalczać wynaturzone monstra, które obecnie przemierzają najciemniejsze zakamarki miasteczka.
  • Rozmawiaj z mieszkańcami stopniowo tracącymi poczytalność: Zdaje się, że mieszkańcy powoli popadają w obłęd, ale jedynie z ich pomocą możesz otrzymać odpowiedzi na nurtujące pytania. Musisz wpasować się w ich złudne przekonania, które mogą wytrącić cię z równowagi, oraz postarać się zrozumieć ich świat zatopniony w zgniliźnie, by móc gdziekolwiek się dostać.
  • Klasyczny styl graficzny połączony z nowoczesnymi sposobami i technologią: Ręcznie stawiany pixel art wzbogacony o dynamiczne oświetlenie oraz system dowolnego obracania kamery.
  • Pełen dubbing w polskiej wersji językowej: Szalone, przyprawiające o dreszcze kreacje w wykonaniu ważnych polskich aktorów głosowych tchną życie w każdą postać w Holstinie.

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
15/12/2022 15:45

Ciekawe.