Gracze Escape from Tarkov mogą liczyć na nagrody za zgłaszanie oszustów napotkanych w grze

Patrycja Pietrowska
2024/07/05 14:40
1
0

Jeśli zgłoszenie skończy się banem, gracze Escape from Tarkov otrzymają walutę do wykorzystania w grze.

W 2017 roku na rynku zadebiutowało w ramach wczesnego dostępu Escape from Tarkov. W przypadku tej wieloosobowej strzelanki nie brakuje cheaterów, w związku z czym deweloperzy postanowili wprowadzić nowy system przeciwdziałający oszustwom. Polega on na nagradzaniu graczy, którzy zgłoszą naruszających zasady uczestników rozgrywki.

Escape from Tarkov
Escape from Tarkov

Twórcy Escape from Tarkov mają nowy pomysł na przeciwdziałanie oszustwom w grze

Jak zauważył serwis GamesRadar, w opisie ostatniej łatki do Escape from Tarkov pojawiła się specjalna sekcja poświęcona oszustwom w grze. Zgodnie z przekazanymi przez deweloperów informacjami, uczestnicy rozgrywki, którzy zgłoszą naruszających zasady graczy, mogą liczyć na nagrodę w postaci waluty do wykorzystania w grze. Waluta zostanie przyznana wtedy, kiedy zgłoszone konto zostanie zablokowane.

Gracze otrzymają wynagrodzenie w walucie gry po dokonaniu zgłoszenia, które doprowadziło do zablokowania osoby naruszającej zasady. Rekompensata jest dostarczana wraz z wiadomością w grze informującą o udanym zgłoszeniu. Nagrody za kilka udanych zgłoszeń zostaną połączone. – czytamy w opisie łatki do Escape from Tarkov.

GramTV przedstawia:

Nie jest jednak do końca jasne, na jak wysoką wartość waluty mogą liczyć gracze zgłaszający nieuczciwych uczestników rozgrywki. Nie wiadomo również, czy wypłata nagrody nastąpi po osiągnięciu konkretnego progu oraz w jaki sposób zostaną rozpatrzone zgłoszenia dotyczące tego samego oszusta. Otwartą pozostaje również kwestia, czy takie działania będą miały długoterminowy wpływ na naruszających zasady graczy.

Przy okazji warto wspomnieć, że łatka wprowadziła mechanikę listy życzeń, ankiety z opiniami w grze, a także nowe zadania i poprawki między innymi w zakresie interfejsu użytkownika czy lokalizacji. Pełna lista dostępna jest w tym miejscu.

Escape from Tarkov dostępne jest wyłącznie na komputerach osobistych. Produkcja trafiła na rynek we wczesnym dostępie w lipcu 2017 roku.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
05/07/2024 16:51

Rychło w czas, sam nie grywam w tę produkcję ale prawie wszystkie wieści o nie jakie do mnie dochodziły, dotyczyły cheaterów. No ale chociaż coś tam działają bo jeśli chodzi o CS 2 to dalej widać choćby na wbudowanym w grę rankingu jak wielu graczy z top 100 nie jest tak naprawdę z top 100 (jak banują konto z top 100 to ktoś z miejsca powiedzmy 423 nie przeskakuje na 422 tylko dalej ma miejsce 423 póki nie wygra meczu) więc top 100 potrafi się zaczynać od miejsca 80 a kończyć na 500 :D

Oczywiście to oznacza, że Valve banuje cheaterów tylko problem polega na tym, że tych jest nadal za dużo, a to że zbanują tych co perfidnie się dopchali na sam szczyt rankingu niewiele zmienia.