Gotham Knights z 30 FPS na konsolach. Nie będzie opcji wyboru trybów

DK
2022/10/15 12:30
14
0

Premiera już za chwilę.

Gotham Knights zadebiutuje za kilka dni. Teraz okazało się, że na konsolach tytuł odpalimy jedynie w 30 klatkach na sekundę. Dodatkowo nie będzie tu opcji wyboru trybu graficznego (wydajność/ jakość). Informację podali dalej internauci – na przykład użytkownik Twittera Wario64 zauważył, że producentka wykonawcza Gotham Knights Fleur "Flaoua" Marty napisała o tym na Discordzie gry.

Gotham Knights z 30 FPS na konsolach. Nie będzie opcji wyboru trybów

Co dotyczy innych wieści na temat produkcji, to wcześniej publikowaliśmy ponad 20-minutowy gameplay. Natomiast pod tym adresem zobaczycie trailer prezentujący możliwości Gotham Knights na PC.

Data premiery Gotham Knights

Tytuł od WB Games Montreal ukaże się w sklepach już 21 października. Zagrają pecetowcy i posiadacze konsol PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Produkcja nie zadebiutuje na konsolach ubiegłej generacji.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
14
MisioKGB
Gramowicz
16/10/2022 12:28
f1fson napisał:

W Horizon Forbidden West różnica w płynności pomiędzy trybem wydajności a jakości jest bardzo duża, natomiast w obu trybach gra i tak prezentuje się świetnie. Uwielbiam grać na konsoli, ale jeśli gra na niej ma być ograniczona do 30fpsow to sobie daruje. Moim zdaniem to Sony /Microsoft powinni w jakiś sposób wymuszać na deweloperach implementowanie w swoich tytułach opcji typu ta wyżej wspomniana jakość vs wydajność.

W zasadzie chyba większość tytułów AAA ma taką funkcje na current genach. Ostatnio grałem w Strażników Galaktyki to tam chyba z 3 opcje były, podobnie nowy Spider Man. Dobrze, że jest wybór dlatego nie kumam tych od Gotham Knights.

f1fson
Gramowicz
16/10/2022 12:02

W Horizon Forbidden West różnica w płynności pomiędzy trybem wydajności a jakości jest bardzo duża, natomiast w obu trybach gra i tak prezentuje się świetnie. Uwielbiam grać na konsoli, ale jeśli gra na niej ma być ograniczona do 30fpsow to sobie daruje. Moim zdaniem to Sony /Microsoft powinni w jakiś sposób wymuszać na deweloperach implementowanie w swoich tytułach opcji typu ta wyżej wspomniana jakość vs wydajność.

Bruce
Gramowicz
16/10/2022 11:24
wielkanoc napisał:

No ja nie widzę różnicy między 30 a 60, chyba że gra jest skopana technicznie i przy 60 fpsach działa wszystko 2 razy szybciej. W normalnych przypadkach nie jestem w stanie stwierdzić czy to 30 czy 60. Ale widzę za to różnice w grafice, więc wolę lepszą grafikę w 30 fpsach i niż gorszą w 60 i na PS5 zawsze wybieram tryb jakości, a nigdy wydajności.

Uwierz mi, można zauważyć różnicę. Nie 2 razy, ale jednak.

MisioKGB
Gramowicz
16/10/2022 07:56
wielkanoc napisał:

No ja nie widzę różnicy między 30 a 60, chyba że gra jest skopana technicznie i przy 60 fpsach działa wszystko 2 razy szybciej. W normalnych przypadkach nie jestem w stanie stwierdzić czy to 30 czy 60. Ale widzę za to różnice w grafice, więc wolę lepszą grafikę w 30 fpsach i niż gorszą w 60 i na PS5 zawsze wybieram tryb jakości, a nigdy wydajności.

MisioKGB napisał:

Nie no znajdą się i takie asy, ale zdroworozsądkowi ludzie, niezależnie czy grają na PC czy na konsolach widzą różnicę pomiędzy 30, a 60 klatkami. Ja na swojej PS5 omijam wszystko co jest zablokowane w 30 klatkach i skoro w Valhalli czy też Cyberpunku mam stabilne 60 klatek to w tym badziewiu, które ma wyjść też by pewnie się udało.

MisticGohan_MODED napisał:

Potęga konsol xP Zresztą co za problem skoro znakomita większość "konsolowcuf" nie widzi różnicy między 30, 60 i 100 fpsami ?

Spoko każdy lubi to co lubi. Ja wolę płynność, mam to jeszcze z grania na PieCu.

MisioKGB
Gramowicz
16/10/2022 07:55
Tsalimon napisał:

A tymczasem czytamy na stronie opisującej PS5 : 

"​Support of 4K 120Hz TVs, VRR (specified by HDMI ver 2.1)" czyli w teorii konsola jest podobna wladna uciągnąć taką rozdziałkę...nie mam ps5 (ostatnia moja konsola to PS4 pro ) ale chyba jest niewiele gier gdzie uciągnie 4k @60 a co dopiero więcej. Konsole to rozreklamowane badziewie gdzie raz na jakichś czas coś dobrego zrobią i zazwyczaj pod koniec ich cyklu życia ..

MisioKGB napisał:

W 4K 120 fps jeszcze nic nie grałem, ale w 1080p 120 fps w najnowszym Call of Duty. Mam TV, który to obsługuje i fajnie się grało. Rozreklamowany badziew to było moim zdaniem właśnie PS4 Pro, które było drogie a nie oferowało nic ponad troszkę lepsza rozdziałke. Za to PS5 uważam za jeden z lepszych zakupów, świetna konsola za śmieszne pieniądze w stosunku do tego co oferuje. Zreszta tak samo dobry jest XSX, to po prostu dobrze wyceniony sprzęt.

wielkanoc
Gramowicz
15/10/2022 22:50
MisioKGB napisał:

Nie no znajdą się i takie asy, ale zdroworozsądkowi ludzie, niezależnie czy grają na PC czy na konsolach widzą różnicę pomiędzy 30, a 60 klatkami. Ja na swojej PS5 omijam wszystko co jest zablokowane w 30 klatkach i skoro w Valhalli czy też Cyberpunku mam stabilne 60 klatek to w tym badziewiu, które ma wyjść też by pewnie się udało.

MisticGohan_MODED napisał:

Potęga konsol xP Zresztą co za problem skoro znakomita większość "konsolowcuf" nie widzi różnicy między 30, 60 i 100 fpsami ?

No ja nie widzę różnicy między 30 a 60, chyba że gra jest skopana technicznie i przy 60 fpsach działa wszystko 2 razy szybciej. W normalnych przypadkach nie jestem w stanie stwierdzić czy to 30 czy 60. Ale widzę za to różnice w grafice, więc wolę lepszą grafikę w 30 fpsach i niż gorszą w 60 i na PS5 zawsze wybieram tryb jakości, a nigdy wydajności.

dariuszp
Gramowicz
15/10/2022 22:32
Tsalimon napisał:

A tymczasem czytamy na stronie opisującej PS5 : 

"​Support of 4K 120Hz TVs, VRR (specified by HDMI ver 2.1)" czyli w teorii konsola jest podobna wladna uciągnąć taką rozdziałkę...nie mam ps5 (ostatnia moja konsola to PS4 pro ) ale chyba jest niewiele gier gdzie uciągnie 4k @60 a co dopiero więcej. Konsole to rozreklamowane badziewie gdzie raz na jakichś czas coś dobrego zrobią i zazwyczaj pod koniec ich cyklu życia ..

Jeszcze jakbyś rozumiał co to oznacza…

Tsalimon
Gramowicz
15/10/2022 19:56
MisioKGB napisał:

Nie no znajdą się i takie asy, ale zdroworozsądkowi ludzie, niezależnie czy grają na PC czy na konsolach widzą różnicę pomiędzy 30, a 60 klatkami. Ja na swojej PS5 omijam wszystko co jest zablokowane w 30 klatkach i skoro w Valhalli czy też Cyberpunku mam stabilne 60 klatek to w tym badziewiu, które ma wyjść też by pewnie się udało.

MisticGohan_MODED napisał:

Potęga konsol xP Zresztą co za problem skoro znakomita większość "konsolowcuf" nie widzi różnicy między 30, 60 i 100 fpsami ?

A tymczasem czytamy na stronie opisującej PS5 : 

"​Support of 4K 120Hz TVs, VRR (specified by HDMI ver 2.1)" czyli w teorii konsola jest podobna wladna uciągnąć taką rozdziałkę...nie mam ps5 (ostatnia moja konsola to PS4 pro ) ale chyba jest niewiele gier gdzie uciągnie 4k @60 a co dopiero więcej. Konsole to rozreklamowane badziewie gdzie raz na jakichś czas coś dobrego zrobią i zazwyczaj pod koniec ich cyklu życia ..

MisioKGB
Gramowicz
15/10/2022 19:08
MisticGohan_MODED napisał:

Potęga konsol xP Zresztą co za problem skoro znakomita większość "konsolowcuf" nie widzi różnicy między 30, 60 i 100 fpsami ?

Nie no znajdą się i takie asy, ale zdroworozsądkowi ludzie, niezależnie czy grają na PC czy na konsolach widzą różnicę pomiędzy 30, a 60 klatkami. Ja na swojej PS5 omijam wszystko co jest zablokowane w 30 klatkach i skoro w Valhalli czy też Cyberpunku mam stabilne 60 klatek to w tym badziewiu, które ma wyjść też by pewnie się udało.

Sanders-sama
Gramowicz
15/10/2022 15:57

Hahaha

dariuszp
Gramowicz
15/10/2022 15:35
MisticGohan_MODED napisał:

Potęga konsol xP Zresztą co za problem skoro znakomita większość "konsolowcuf" nie widzi różnicy między 30, 60 i 100 fpsami ?

Wszyscy widzą i czują różnice. Nie wiem skąd Ty bierzesz takie głupot. Ilość fpsów nie zależy od „potęgi konsoli” tylko od od tego jak zrobisz grę.

Zresztą jeżeli chodzi o nową generację z NVMe i wsparciem dla RTX to śmiem twierdzić że drastyczna większość PC-towców ma sprzęt słabszy niż nowe konsole.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
15/10/2022 14:35

Potęga konsol xP Zresztą co za problem skoro znakomita większość "konsolowcuf" nie widzi różnicy między 30, 60 i 100 fpsami ?

Anvi
Gramowicz
15/10/2022 14:10

Zwykłe lenistwo przy optymalizacji. Ta gra nie wygląda na tyle dobrze, żeby wytłumaczyć sensownie 30fps. No cóż, jedna mniej na kupce wstydu tej jesieni :)

dariuszp
Gramowicz
15/10/2022 13:50

Głupia wymówka. Po prostu skopali sprawę i tyle.