Gotham Knights na PC znów z Denuvo. Zabezpieczenia wróciły po 14 godzinach

Mikołaj Ciesielski
2022/10/28 10:15

Wygląda na to, że usunięciu systemu DRM było zwykłą pomyłką.

Gotham Knights na PC znów z Denuvo. Zabezpieczenia wróciły po 14 godzinach

Gotham Knights zadebiutowało w zeszłym tygodniu na PC i konsolach. Niestety produkcja studia WB Games Montreal nie jest wolna od wad i cierpi m.in. na problemy z wydajnością. Deweloperzy zdają sobie z tego sprawę i pracują nad rozwiązaniem. Pecetowa wersja otrzymała już nawet pierwszą aktualizację, która m.in. pozbawiła grę zabezpieczeń Denuvo. Okazuje się jednak, że usunięciu systemu DRM było zwykłą pomyłką.

Po 14 godzinach bez zabezpieczeń Denuvo wróciło do pecetowej wersji Gotham Knights

Denuvo wróciło już do Gotham Knights na PC, a z danych dostępnych w serwisie SteamDB dowiadujemy się, że produkcja WB Games Montreal dostępna była bez systemu DRM przez 14 około godzin. Wersja bez zabezpieczeń zdążyła więc trafić w ręce piratów i choć nielegalne kopie nie będą mogły korzystać z nadchodzących aktualizacji oraz funkcji sieciowych, to pozwolą zainteresowanym na zapoznanie się z kampanią fabularną.

Warto również zaznaczyć, że usunięcie Denuvo nie wpłynęło w zauważalny sposób na poprawę wydajności Gotham Knights na PC. Redakcja DSOGaming przeprowadziła bowiem wczoraj testy, z które wykazały, że nawet bez zabezpieczeń w produkcji wciąż występują spadki płynności animacji. Użytkownikom nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na kolejne aktualizacje.

Na koniec przypomnijmy, że Gotham Knights dostępne jest nie tylko na PC, ale także na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Jeśli jesteście zainteresowani naszą opinią na temat wspomnianej produkcji, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Recenzja Gotham Knights. Nowe porządki w przestępczym mieście.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
MisticGohan_MODED
Gramowicz
28/10/2022 18:58

Innymi słowy ta gra to totalna porażka pod każdym względem... jak będzie za 5 zł to może kupię.

dariuszp
Gramowicz
28/10/2022 11:03

Co do problemów wydajnościowych to Digital Foundry zrobiło analizę wersji PC i wyjaśnili dlaczego Gotham Knights chodzi jak krew z nosa.

Po pierwsze powód dla którego CAŁA GRA ma problemy z wydajnością jest to że ciągle w tle kompilują się shadery jak uruchamia się nowa scena więc gra ZAWSZE zarywa. I w DF wręcz to wyśmiali bo jeżeli chcecie grać w GK z lepszą stabilnością... musicie przejść grę raz i zagrać jeszcze raz :-) W ten sposób gra już będzie miała gotowe shadery i sceny będą lepiej chodzić.

Kolejna ciekawostka to to że GK jest ograniczone nie przez kartę graficzną (bo gra wygląda jak z PS4) ale... przez procesor. Utylizacja ich karty graficznej była na poziomie 40-60%. Dodatkowo gra nie wykorzystuje dobrze wielowątkowych procesorów więc lepiej mieć nawet szybki 1-rdzeniowy procesor jak wolniejsze 16 rdzeni :-)

Z innych ciekawostek - zasięg widzenia w grze odpowiada na PC opcji LOW.

Ogólnie cała gra jest bardzo źle zrobiona. I żeby gra zaczęła sensownie działać, potrzebne są gruntowne przeróbki techniczne. Z dobrych wiadomości to to że gdyby wykorzystali prawidłowo wielordzeniowe procesory to biorąc pod uwagę że utylizacja grafiki jest na poziomie 40-60% to w teorii mogliby się pokusić o 60fps albo o polepszenie jakości grafiki.

Sanders-sama
Gramowicz
28/10/2022 10:27

Pomyłką było dodawanie ich z powrotem.