Google rozważało przejęcie znanej firmy z branży gier. Kogo miał na celowniku gigant technologiczny?

Krzysztof Żołyński
2023/11/21 22:00
0
0

Wygląda na to, że Google rozważało przejęcie firmy doskonale znanej graczom. Tak wynika z dokumentów sądowych w sprawie Google kontra Epic.

Dokumenty sądowe już nie raz ujawniały pikantne sekrety wielkich firm. Tak jest również w przypadku procesu antymonopolowego pomiędzy Epic Games a Google. Wynika z nich, że internetowy gigant chciał przejąć dewelopera Fortnite i Unreal Engine i szukał w tym celu wsparcia Tencent, który miał ułatwić sfinalizowanie zakupu.

Google rozważało przejęcie znanej firmy z branży gier. Kogo miał na celowniku gigant technologiczny?

Z początkiem miesiąca rozpoczął się proces pomiędzy Google a Epic. Ten ostatni pozywa giganta za wycofanie Fortnite ze sklepu z aplikacjami dla Androida. Gra została z niego usunięta, kiedy Epic Games próbowało omijać płatności narzucane przez Google. Warto przypomnieć, że jest to drugi proces w podobnej sprawie. Poprzednio Epic procesował się i przegrał z Apple.

Google planowało przejęcie Epic Games

Z dokumentów procesowych wynika, że jeszcze w 2018 roku, Google planowało wdrożyć plan pod kryptonimemProjekt Elektra”, którego celem było przejęcie Epic lub pozyskanie pakietu kontrolnego tej firmy, co miało umożliwić przejęcie całkowitej kontroli nad przebojową grą Fortnite na Androidzie. Początkowo planowano zaoferować dwa miliardy dolarów, za 20 % udziałów w Epic, ale z e-maila byłego dyrektora Google, Dave Soboty wynika, że później pojawił się plan, uzyskania wsparcia Tencent, mającego umożliwić wykup akcji lub przejęcia firmy Epic w całości.

GramTV przedstawia:

Proces Epic przeciwko Google rozpoczął się 6 listopada, a strony mogą składać dowody i wyjaśnienia do początku przyszłego miesiąca, po czym ma zapaść wyrok. Całkiem możliwe, że stanie się to jeszcze przed okresem świątecznym. Ciekawe jakie jeszcze szczegóły zostaną ujawnione do tego czasu.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!