Gamescom 2024 bez PlayStation. Sony kolejny rok z rzędu nie pojawi się w Kolonii

Mikołaj Ciesielski
2024/06/20 07:30
0
0

Japońska firma ponownie rezygnuje z udziału w targach.

Kilka dni temu informowaliśmy, że na gamescom 2024 gracze będą mieli okazję przetestować Gothic Remake. Nieco wcześniej w sieci pojawiły się natomiast nieoficjalne doniesienia, według których Microsoft szykuje kilka niespodzianek w związku z tegoroczną edycją targów w Kolonii. Teraz przyszedł jednak czas na nieco mniej pozytywne wieści. Okazuje się bowiem, że na wspomnianym wydarzeniu kolejny raz zabraknie Sony.

PlayStation
PlayStation

PlayStation nie pojawi się na gamescom 2024

Producent PlayStation od dłuższego czasu prezentuje swoje gry głównie za sprawą własnych pokazów w stylu State of Play lub PlayStation Showcase. Na gamescom Sony po raz ostatni pojawiło się natomiast w 2019 roku, czyli jeszcze przed pandemią koronawirusa. Zgodnie z przekazanymi informacjami japońska firma także nie weźmie udziału w targach w Kolonii.

Sony podzieliło się swoimi planami z redakcją Games Wirtschaft. Jak donosi VGC, niemieccy dziennikarze otrzymali informację, że producent PlayStation nie zamierza brać udziału w targach gamescom 2024. Decyzja japońskiej firmy nie jest szczególnie zaskakująca, ale udział we wspomnianym wydarzeniu mógł pomóc w promocji dwóch nadchodzących gier PlayStation Studios.

GramTV przedstawia:

Już 23 sierpnia 2024 roku na rynku ma zadebiutować Concord. Nieco później – bo 6 września 2024 roku – odbędzie się z kolei premiera Astro Bot. Sony mogło więc skorzystać z okazji i wybrać się na gamescom 2024, by pozwolić graczom przetestować obie produkcje. Producent PlayStation podjął jednak inną decyzję.

Na koniec przypomnijmy, że gamescom 2024 odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia 2024 roku. 20 sierpnia 2024 roku organizatorzy zaproszą natomiast graczy na gamescom Opening Night Live. Zgodnie z tradycją w trakcie wspomnianej prezentacji – której prowadzącym będzie Geoff Keighley – możemy spodziewać się zapowiedzi oraz nowych materiałów i informacji na temat nadchodzących gier.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!