Finał przejęcia Activision Blizzard już w przyszłym tygodniu? Microsoft liczy na zielone światło od CMA

Krzysztof Żołyński
2023/10/06 15:30
9
1

Po dwóch latach walki przed Microsoftem pojawia się realna szansa na zakończenie transakcji zakupu Activision Blizzard. Wszystko w rękach CMA.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli Microsoftu, już w przyszłym tygodniu, wyceniana na niespełna 69 mld dolarów transakcja kupna Activision Blizzard może dojść do skutku. Czy data 13 października w piątek okaże się szczęśliwa dla giganta technologicznego?

Finał przejęcia Activision Blizzard już w przyszłym tygodniu? Microsoft liczy na zielone światło od CMA

Tak naprawdę, wszystko zależy od decyzji brytyjskiego Urząd ds. Konkurencji i Rynków. Jeśli ten regulator da zielone światło, przejęcie Activision Blizzard zostanie ostatecznie przyklepane.

Formalnie CMA ma czas do 18 października na podjęcie ostatecznej decyzji, ale przedstawiciele tej instytucji zasugerowali, że może to nastąpić kilka dni wcześniej.

Największa transakcja w branży gier zostanie sfinalizowana?

W kwietniu CMA podjęła szokującą decyzję o zablokowaniu proponowanej przez Microsoft transakcji przejęcia producenta Call of Duty. Organ regulacyjny powołał się wówczas na obawy związane z sektorem gier w chmurze, stwierdzając, że transakcja stwarza ryzyko „zdławienia konkurencji na tym rozwijającym się rynku”.

GramTV przedstawia:

W sierpniu Microsoft przedstawił poprawioną propozycję, próbując uspokoić organ regulacyjny, twierdząc, że teraz sprzeda Ubisoftowi prawa do transmisji strumieniowej wszystkich gier Activision Blizzard wydanych w ciągu najbliższych 15 lat, jeśli nowa umowa zostanie zaakceptowana.

W opublikowanym komunikacie prasowym, CMA obwieściła, że chociaż „stwierdziła ograniczone pozostałe wątpliwości” dotyczące proponowanej nowej umowy, uważa, że Microsoft podjął kroki w celu rozwiązania pierwotnie poruszonych problemów. To dlatego CMA wierzy, że ta rewizja „wprowadza ważne zmiany, które zasadniczo rozwiewają obawy wyrażone w związku z pierwotną transakcją z początku tego roku”.

Komentarze
9

Natomiast tutaj jeszcze takie jedno przypomnienie, bo niektórzy naprawdę chyba nie wiedzą... to przypomnę.

Pamiętajcie, że możecie również wysyłać zgłoszenia na skrzynkę moderatorską - moderator@gram.pl. Tam również dostajemy różne zgłoszenia, a cześć komentarzy potrafi ginąć jak się spojrzy na całość po pewnym dniu. Jeśli kogoś naprawdę pali pewna kwestia, to warto wysłać zgłoszenie tam.

Oczywiście również jako, że w ostatnim czasie było trochę spokojniej i znowu zaczyna się robić niezły bałagan będę mocniej reagował na tego typu potyczki słowne. Jest więc spora szansa, że krótkie bany będą wchodziły bez ostrzeżenia... bo ja wiem kto jak dyskutuje w komentarzach :)

Niakadan napisał:

Chłopie przestań mnie atakować cały czas coś ci nie podoba to już musisz mnie atakować po pierwsze wiesz że słowo pieprzyć to nie znaczy tylko złego to jakbyś powiedział jakbyś np za bardzo przyprawił zupę pieprzem? odwal się nie wiem wyjdź z piwnicy  a nie ciągle mnie takaujesz idź na gry onlnie tam masz patole jak ty

Dobra, wiesz co... Ty chyba już ode mnie ostrzeżenie jakiś czas temu dostawałeś, więc proszę bardzo - odpoczynek na tydzień. ​BAN

koNraDM4
Gramowicz
07/10/2023 11:59

dariuszp napisał:

Dodawanie pieprzu to nie przekleństwo. Już nie przesadzaj. Microsoft nie miał podstaw do pozwu i tyle. Realia są takie że te wszystkie kłopoty które mieli wynikają z tego że wielokrotnie byli karani za działania monopolistyczne więc jak robią tak duże zakupy to ktoś zawsze będzie na nich podejrzliwie patrzył. Sam uważam że to przejęcie koniec w końcu źle się skończy.

Dodatkowo warto dodać że po stanie Redfall i Starfield na premierę jestem absolutnie pewny że fakt że MS przejmuje wodze nic nie zmieni dla gier ani studiów w pozytywną stronę. W najlepszy wypadku będzie coraz gorzej patrząc jak fatalnie skończyły inne studia które przejął Microsoft.

Rare się stoczyło, Bungie uciekło itp...

Obawiam się Dariuszu, że powinieneś to adresować do Niakadana gdyż ja być może ciut pokrętnie ale jednak chciałem jemu wskazać, że CMA miała podstawy do blokowania transakcji.

Niakadan napisał:

Chłopie przestań mnie atakować cały czas coś ci nie podoba to już musisz mnie atakować po pierwsze wiesz że słowo pieprzyć to nie znaczy tylko złego to jakbyś powiedział jakbyś np za bardzo przyprawił zupę pieprzem? odwal się nie wiem wyjdź z piwnicy  a nie ciągle mnie takaujesz idź na gry onlnie tam masz patole jak ty

Nie przypominam sobie bym cię atakował cały czas, odpowiadam jedynie na twój komentarz, który wydał mi się mocno nie na miejscu w kontekście całej sytuacji. Pewne słowa mogą mieć wiele znaczeń i posłużyć nawet za inwektywy więc tłumaczenie się, że chodziło o przyprawę mnie nie przekonuje, a patolą nie jestem i tym bardziej wolałbym by ten portal był od niej wolny więc upraszałbym o nieobrażanie mojej osoby i rozsądniejsze dobieranie słów. No i przede wszystkim CMA jak wspomniałem miała mocne argumenty przeciw tej transakcji, z którymi Microsoft nie miał szans wygrać w sądzie więc trzeba było przekonać CMA, że nie będzie tak jak poprzednimi razy kiedy Microsoft stosował obrzydliwe ruchy monopolowe.
Trwa Wczytywanie