Drużyny powiązane z rosyjskim rządem zostały wykluczone z ESL Pro League

Mikołaj Ciesielski
2022/03/03 11:00
1
0

W zawodach będą mogli jednak wziąć udział sami gracze.

Drużyny powiązane z rosyjskim rządem zostały wykluczone z ESL Pro League

ESL postanowiło nie być obojętne wobec inwazji Rosji na Ukrainę. E-sportowa organizacja poinformowała o wykluczeniu z rozgrywek ESL Pro League drużyn mających „oczywiste powiązania z rosyjskim rządem”. W oświadczeniu czytamy, że podjęta decyzja dotyczy „osób lub organizacji objętych domniemanymi, lub potwierdzonymi sankcjami” nałożonymi przez Unię Europejską. Na ten moment zidentyfikowano dwie drużyny – Virtus.pro oraz Gambit.

W rozgrywkach udział będą mogli jednak wziąć udział gracze wspomnianych zespołów. ESL podkreśla bowiem, że zawodnicy nie są winni zaistniałej „sytuacji”, a wykluczenie ich z rozgrywek nie byłoby zgodne z „duchem e-sportu”.

Zdajemy sobie sprawę, że gracze nie są współwinni tej sytuacji i uważamy, że nakładanie sankcji na poszczególnych zawodników nie jest zgodne z duchem e-sportu. Gracze Virtus.pro i Gambit mogą zatem rywalizować pod neutralną nazwą, bez reprezentowania swojego kraju, organizacji lub sponsorów swoich drużyn na odzieży lub w inny sposób” – czytamy w oświadczeniu.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
PetrAwen
Gramowicz
24/03/2023 23:26

нормально! Російським терористам не місце у світі ігор. Нехай спочатку виведуть війська з України, а потім будемо говорити... виродки