Elon Musk zatrudnił swojego następcę na stanowisku szefa Twittera. Czy to coś zmieni?

Krzysztof Żołyński
2023/05/12 11:10
2
0

Elon Musk wywiązuje się ze swojej obietnicy ustąpienia ze stanowiska dyrektora Twittera po sondażu przeprowadzonym wśród użytkowników i zatrudnił nową szefową dla tej platformy.

Miliarder ogłosił, że nowa dyrektor rozpocznie pracę na Twitterze za około sześć tygodni. Chociaż nie wskazał nazwiska, ujawnił, że w tej roli pojawi się kobieta. Musk pozostanie na stanowisku prezesa wykonawczego i dyrektora technicznego zajmującego się „produktem, oprogramowaniem i systemami operacyjnymi”.

Elon Musk zatrudnił swojego następcę na stanowisku szefa Twittera. Czy to coś zmieni?

Tajemnica Muska już chyba nie jest niewiadomą, ponieważ kilka godzin po ogłoszeniu, The Wall Street Journal poinformował, że dyrektor ds. reklamy NBCUniversal, Linda Yaccarino, „prowadzi rozmowy”, aby przejąć rolę dyrektor na Twitterze. Oboje pojawili się razem na imprezach branży reklamowej, a Yaccarino pozytywnie wypowiadała się o Musku. NBCU ma również bardzo dobre stosunki z Twitterem. Stacja niedawno podpisała umowę w zakresie udostępniania wideo z Igrzysk Olimpijskich 2024 na Twitterze. Niedawne wpisy Yaccarino mogą sugerować, że na Twittera może powrócić Periscope, gdyż jej zdaniem jest to pomysł na ”nowe partnerstwo”.

Wczytywanie ramki mediów.

Musk obiecał w grudniu, że uszanuje wyniki sondażu, w którym zapyta, czy powinien się wycofać. Nie podał harmonogramu, ale powiedział, że odejdzie, gdy tylko znajdzie kogoś „na tyle głupiego, by przyjąć tę pracę”. Oznajmił również, że zdegraduje się do prowadzenia zespołów oprogramowania i serwerów. Trzeba mu przyznać, że jak do tej pory to zawsze przestrzegał wyników innych sondaży dotyczących ważnych decyzji.

Elon Musk zatrudnił swojego następcę na stanowisku szefa Twittera

Nie jest jasne, jaką faktyczną władzę będzie miał Musk po zmianie przywództwa. Chociaż nie będzie już dyrektorem generalnym, nadal będzie miał znaczący wpływ na technologię Twittera. A biorąc pod uwagę, że Musk odegrał ważną rolę w poszukiwaniu następcy, może oznaczać, że mają podobne poglądy na temat działalności platformy społecznościowej.

GramTV przedstawia:

Zmiana warty na stanowisku dyrektora Twittera jest też pozytywnym sygnałem dla inwestorów Tesli. Już jakiś czas temu pojawiły się głosy krytyki, że Musk za bardzo skoncentrował się na Twitterze, zaniedbując najważniejszą ze swoich firm. Dzięki ograniczonej roli przywódcy teoretycznie będzie miał więcej czasu, aby poświęcić się swojej marce pojazdów elektrycznych, ponieważ musi ona stawić czoła rosnącej konkurencji.

Komentarze
2
Crad999
Gramowicz
12/05/2023 19:22

Sysops to "system operations" - administracja systemami wszelakiej maści w firmie.

GThoro
Gramowicz
12/05/2023 13:15

sysops to nie systemy operacyjne ;)