Opera GX wprowadza anty-walentynkowe rozszerzenie „HeartBlocker”.

Opera
2024/02/13 17:30
0
0

Spokojne przeglądanie sieci, wolne od walentynkowej propagandy i to z różnymi opcjami w zależności od poziomu złamanego serca.

Myślisz, że Walentynki to po prostu kolejne skomercjalizowane święto i sztuczny społeczny rytuał? Czy Twoje serce zostało po raz kolejny złamane? Chcesz sieci bez żałosnego walentynkowego spamu? Opera GX, przeglądarka dla graczy, przychodzi z pomocą.

Opera GX wprowadza anty-walentynkowe rozszerzenie „HeartBlocker”.

Opera GX – rozszerzenie HeartBlocker

Rozszerzenie przeglądarki o nazwie HeartBlocker zostało tak zaprojektowane, aby korzystanie z Internetu było wolne od tekstów i grafik z cukierkowym miłosnym motywem. Funkcja zastępowania tekstu skanuje treści w poszukiwaniu słów związanych z miłością i zastępuje je bardziej neutralną terminologią. Na przykład słowo „Walentynki” zastąpione zostanie frazą „nazwane święto”, „pocałunek” stanie się „fizycznym gestem”, a „para” będzie określona jako „parowanie”.

Funkcja usuwania obrazów działa na podobnej zasadzie co zastępowanie zbyt różowych obrazów, które prawdopodobnie są reklamami związanymi z Walentynkami. Opcja ta zmienia dowolną część strony internetowej, która jest różowa, w inny kolor lub znacznie ją przyciemnia.

GramTV przedstawia:

Rozszerzenie HeartBlocker ma dwa główne tryby działania. Pierwszy, czyli “Normalny”, jest dla tych, których Walentynki jedynie irytują. W tym przypadku tekst i obrazy są zastępowane neutralnymi treściami. Dla naprawdę załamanych przeznaczony jest “Tryb Emo”, który zastępuje wrażliwe słowa i frazy dosłownie dobitnymi alternatywami – np. „Walentynki” stają się najmroczniejszym dniem”. Co ważne zmianom ulegają także różowe kolory serduszek, które stają się … czarne.

Żeby włączyć HeartBlocker, wystarczy odwiedzić specjalną stronę i dodać rozszerzenie. Dostępność jest limitowana czasowo. Antywalentynkowa akcja rozpocznie się 13 lutego o godzinie 18:00, i potrwa do 15 lutego do godziny 19:00. Będzie dostępna tylko w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i polskim.

Najnowsza wersja Opery GX jest do pobrania już dziś: https://www.opera.com/pl/gx

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!