Według Muska Christopher Nolan celowo wybrał tę aktorkę do tak istotnej roli.
Elon Musk ponownie skrytykował nadchodzący film Odyseja. Tym razem miliarder odniósł się do potwierdzonej obsady produkcji Christopher Nolan, zarzucając reżyserowi, że kieruje się chęcią zdobycia nagród.
Czarna Pantera – Lupita Nyong’o
Odyseja – Elon Musk skomentował obsadzenie Lupity Nyong’o. Według biznesmena chodzi tylko o nagrody
Kontrowersje wywołał wpis komentatora konserwatywnego Matt Walsh, który skrytykował decyzję obsadową Nolana:
Ani jedna osoba na świecie nie uważa, że Lupita Nyong’o jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Christopher Nolan wie jednak, że zostałby nazwany rasistą, gdyby powierzył rolę “najpiękniejszej kobiety” białej aktorce. Nolan jest technicznie utalentowany, ale jest tchórzem.
Musk odpowiedział krótko:
To prawda.
Wczytywanie ramki mediów.
GramTV przedstawia:
W innym komentarzu właściciel platformy X zasugerował, że reżyser dokonuje zmian w obsadzie, aby zwiększyć swoje szanse podczas sezonu nagród:
Christopher Nolan chce nagród.
Wczytywanie ramki mediów.
Musk odniósł się w ten sposób do zasad reprezentacji i inkluzywności obowiązujących przy kwalifikacji do Oscarów w kategorii najlepszego filmu. W praktyce regulacje wprowadzone w 2020 roku dotyczą nie tylko obsady, ale także tematyki, kierownictwa produkcji, składu ekip filmowych, programów stażowych oraz działań promocyjnych.
Przypomnijmy, że kinową premierę The Odyssey wyznaczono na 17 lipca tego roku.
Generalnie im więcej słyszę o tym filmie tym mniej chce go zobaczyć. Pytanie - bo Nolan znany jest z tego ze na przemian robi filmy bardzo dobre (Oppenheimer) i tragiczne (Tenet). Ciekawe na którym biegunie będzie ten.
Wszystko wokół tego filmu brzmi jakby Nolan chciał dać prztyczka w nos włodarzom studia, którzy naciskali na ten film, a przy okazji zgarnąć statuetkę. Tak robi raz filmy gorsze, raz lepsze ale nawet te gorsze miały jakiś poziom, a tu nawet zbroje wyglądają tanio.
ZubenPL
Gramowicz
14/05/2026 16:28
wolff01 napisał:
O tym że jest to zrobione pod Oscary już pisałem. Gdy Akademia wrpowadzała te zasady wiadomo było czym się to skończy.
Ale mnie Nolan coraz bardziej rozczarowuje - dobór aktorów jest krytykowany ze względu na imersje. Ten sam Nolan zrezygnował z orkiestry symfonicznej bo "orkiestra wtedy nei istniała", za Times magazine:
"Nolan instructed Göransson not to use an orchestra in the score, if only to subvert expectations for a swords-and-sandals film. “It’s not like the orchestra existed back then,” says Göransson. “It was a challenge and also an opening to try to make something unique.” Instead, Göransson rented 35 bronze gongs of varying sizes, experimented, recorded them with synths, and began sending the director songs."
Czyli orkiestra be, a nie-greccy aktorzy i synthy ok... Hollywood stało się takim CYRKIEM że odechciewa się mieć nadzieje na jakikolwiek sens w tym co robią...
No to jest jeszcze bardziej śmieszne bo przecież wizualnie w tym filmie nic nie pasuje do epoki. Kostiumy od Agamemnona w zbroi z kevlaru, po ogólnie całą resztę strojów i dobór aktorów. Więc ten dodatek o rezygnacji z orkiestry bo wtedy nie było brzmi w tym tle wyjątkowo absurdalnie.
wolff01
Gramowicz
14/05/2026 13:28
Silverburg napisał:
Jak dla mnie dobór aktorki zły, chociaż widziałem jeszcze jeden kwiatek, czyli kadr z filmu, na którym był człowiek przebrany w zbroję płytową. O ile to nie ai, to komuś się epoki pomyliły.
Zapewne mówisz o Lajstrygonach? No cóż, nie da się ukryć że pojechali tu z "wizją artystyczną". Ale już pewnie zdążyłeś zauważyć że ten film się kupy nie trzyma.
Generalnie im więcej słyszę o tym filmie tym mniej chce go zobaczyć. Pytanie - bo Nolan znany jest z tego ze na przemian robi filmy bardzo dobre (Oppenheimer) i tragiczne (Tenet). Ciekawe na którym biegunie będzie ten.