Dying Light 2 z dużą aktualizacją. Plany rozwoju i materiały z kolejnego dodatku

Wincenty Wawrzyniak
2023/01/31 22:45

Przedstawiciele polskiego studia Techland świętują zbliżającą się pierwszą rocznicę wydania gry.

Dziś odbył się specjalny pokaz, podczas którego studio Techland rozpoczęło huczne świętowanie zbliżającej się pierwszej rocznicy wydania gry Dying Light 2: Stay Human. Z tej okazji deweloperzy nie tylko podsumowali ostatnie dwanaście miesięcy pracy nad produkcją oraz rozwijania jej, ale również ujawnili plany rozwoju na najbliższe miesiące, aby do tego wszystkiego udostępnić drugą aktualizację społeczności z numerem 1.9.0.

Dying Light 2 – aktualizacja społeczności (1.9.0)

Dla wielu najważniejszą nowością w aktualizacji najprawdopodobniej będzie usunięcie antypirackiego zabezpieczenia Denuvo, a więc systemu nieszczególnie lubianego przez graczy ze względu na to, iż ma on w zwyczaju wpływać na wydajność niektórych tytułów. To jednak dopiero początek.

Wczytywanie ramki mediów.

Zainteresowanych pełną listą zmian oraz nowości zapraszamy pod ten adres (artykuł jest dostępny w języku polskim). Jeżeli zaś chodzi o najważniejsze kwestie, poniżej znajdziecie ich listę:

 • wprowadzenie poziomów Legendy;
  • Zdobywaj nowe umiejętności pasywne i rób postępy jeszcze szybciej — nawet jeśli sądzisz, że udało ci się dotrzeć do końca. Sprawdź, na co cię stać, i osiągnij kolejny poziom rozgrywki!;
  • poziomy Legendy mogą niepoprawnie funkcjonować, jeżeli korzystamy z modyfikacji;
 • udostępnienie rozgrywki międzyplatformowej dla konsol PlayStation oraz Xbox;
 • wprowadzono dynamiczne rywalizacje;
  • Szukasz czegoś nowego, żeby urozmaicić wrażenia podczas rozgrywki online? Sprawdź klasyczną opcję z Dying Light — dynamiczne rywalizacje! Dzięki niej zaznasz dreszczyku emocji, mierząc się z czymś, czego się nie spodziewasz!;
 • poprawiono fizykę ciał (ragdoll) oraz animacje SI;
  • nowy kod fizyki ciał (ragdoll), który jeszcze realistyczniej odwzorowuje siłę ciosów;
  • nowe konfiguracje fizyki ciał (ragdoll), które zmieniają reakcje na cios wrogów wielkości człowieka;
  • zmieniono szereg animowanych reakcji na cios (ragdoll);
  • zmieniono zachowania SI wokół krawędzi budynków.
 • w wersji na komputery osobiste wprowadzono wsparcie dla technologii NVIDIA DLSS 3.

Dying Light 2 – plany rozwoju i rocznica wydania

GramTV przedstawia:

Z okazji rocznicy w grze rozpoczęło się wydarzenie Krwawa rocznica, podczas którego gracze mogą zdobywać przedmioty z pakietu Raisa w zamian za wykonywanie różnych zadań. Za samo uczestnictwo w wydarzeniu możemy liczyć z kolei na talizman krwawej rocznicy. Wydarzenie zakończy się 8 lutego o godzinie 16:00.

Dying Light 2 – grafiki koncepcyjne z drugiego DLC

Dying Light 2 – grafiki koncepcyjne z drugiego DLC, Dying Light 2 z dużą aktualizacją. Plany rozwoju i materiały z kolejnego dodatku

Przypomnijmy jeszcze, że Dying Light 2: Stay Human zadebiutowało 4 lutego ubiegłego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. W planach jest też wersja na Nintendo Switch. Więcej informacji znajdziecie w naszej encyklopedii.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!