Dune: Prophecy na pierwszym zwiastunie. Warner Bros prezentuje prequel Diuny

Radosław Krajewski
2024/05/15 17:25
1
0

Do sieci trafił pierwszy zwiastun prequela do Diuny Denisa Villeneuve’a.

Warner Bros. oprócz podzielenia się pierwszymi zdjęciami z drugiego sezonu The Last of Us, zaprezentował także debiutancki zwiastun Dune: Prophecy, czyli serialowego prequela Diuny. Produkcja będzie liczyć sześć odcinków i zadebiutuje na platformie Max już w tym roku. Produkcja została pierwotnie zamówiona jeszcze w 2019 roku pod tytułem Dune: The Sisterhood. Historia w serialu została zainspirowana powieścią Zgromadzenie żeńskie z Diuny autorstwa Briana Herberta i Kevina J. Andersona.

Dune: Prophecy na pierwszym zwiastunie. Warner Bros prezentuje prequel Diuny

Diuna: Proroctwo – zwiastun i termin premiery na platformie Max

Opowieść rozpocznie się na 10 000 lat przed historią Paula Atrydy zaprezentowanych w dwóch częściach Diuny. Serial opowie o dwóch siostrach Harkonnen walczących z siłami zagrażającymi przyszłości ludzkości, które założyły legendarną sektę, która stanie się znana jako Bene Gesserit.

Twórczynią serialu jest Alison Schapker. W obsadzie znaleźli się: Emily Watson, Olivia Williams, Travis Fimmel, Johdi May, Mark Strong, Sarah-Sofie Boussnina, Josh Heuston, Chloe Lea, Jade Anouka, Faoileann Cunningham, Edward Davis, Aoife Hinds, Chris Mason oraz Shalom Brune-Franklin.

GramTV przedstawia:

Diuna Proroctwo zadebiutuje na platformie Max jesienią tego roku.

Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
15/05/2024 18:55

Pytanie czy podołają. Nie wiem jaki jest odbiór akurat tej powieści ale na ogół to co nie wyszło spod ręki Franka Herberta obiło mi się o uszy, że przez fanów nie jest oceniane na tym samym poziomie. No i też pozostaje kwestia tego czy odwzorują styl Denisa Villeneuve czy pójdą swoją drogą bo mam wrażenie, że to właśnie jego podejście do zekranizowania powieści przyniosło tak wielki sukces. Nie tylko akcja ale i długie, czasem powolne kadry na krajobraz robiły robotę moim zdaniem mimo, że widziałem iż ten element był krytykowany w recenzjach