Do Wiedźmina 3 powróciła kolejna usunięta zawartość. Geralt weźmie udział w wyścigu łódek

Radosław Krajewski
2024/07/06 14:00
0
0

Gracze przywrócili kolejną usuniętą zawartość z Wiedźmina 3. W niej główny bohater może wziąć udział w szeregu nietypowych wyścigów.

Udostępniony pod koniec maja REDkit do Wiedźmina 3: Dziki Gon pozwala nie tylko na tworzeniu nowych historii, ale także na przywróceniu usuniętej z gry zawartości przez CD Projekt RED. Jeszcze przed miesiącem jeden z graczy dotarł do wyciętych fragmentów z zakończenia przygód Geralta, które nieco zmieniają wydźwięk całego finału. Teraz pojawił się kolejna modyfikacja, która tym razem przywraca nietypowe wyścigi. Okazuje się, że deweloperzy z CDP RED planowali w grze wyścigi łódek.

Wiedźmin 3
Wiedźmin 3

Wiedźmin 3 z wyścigami łódek. Fan przywrócił do gry CD Projekt RED usuniętą zawartość

Mod o nazwie Boat Races pozwala na sprawdzenia regat żeglarskich w Wiedźminie 3. Za znalezisko w plikach gry i stworzenie na ich podstawie modyfikacji odpowiada Mersey Rockoff. CD Projekt RED planował wyścigi łódek jako poboczną aktywność z własną serią zadań. Autorowi moda udało się nawet znaleźć oryginalne dźwięki oraz napisy, które potwierdzają, że taka aktywność miała znaleźć się w grze.

Mod przywraca oryginalny pomysł CDPR na wyścigi łodzi. Zostały one zaplanowane w trakcie tworzenia gry, ale wycięte z ostatecznej wersji. Wraz z wydaniem REDkita w plikach gry znaleziono 100% skryptu wyścigów łodzi, co umożliwiło rozpoczęcie procesu przywracania. Znaleziono jedynie pliki tekstowe i audio, reszta została stworzona od podstaw na podstawie dokumentów i dokładnego zbadania plików. Oznacza to, że wszystkie rozmowy, postacie, powiadomienia i wpisy do dziennika zawarte w modzie zostały pierwotnie napisane przez CDPR, ale odtworzone i ożywione przeze mnie za pomocą REDkita – czytamy w opisie moda.

Boat Races do Wiedźmina 3 zapewnia cztery wyścigi łódek, w których ścigami się z jednym rywalem. Aby rozpocząć zadanie związane z wyścigiem, należy znaleźć:

  • Regaty Novigradu – ogłoszenie na tablicy w porcie Novigradu
  • Regaty Oxenfurtu – ogłoszenie na talibyc w Oxenfurcie
  • Sprint Helmsmana – ogłoszenie na tablicy w Kaer Trolde
  • Rajd Wraków – ogłoszenie na tablicy we wsi Holmstein

GramTV przedstawia:

Modyfikacja Boat Races dostępna jest w aż 17 językach kinowej lokalizacji, w tym oczywiście polskim. Wszystkie dialogi są dostępne jedynie w języku angielskim.

Jeżeli jesteście zainteresowani wyścigami łódek w Wiedźminie 3, to udajcie się pod ten adres. Na stronie znajdziecie pliki do pobrania oraz instrukcję instalacji moda.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!