Wiedźmin 3 odzyskał usuniętą zawartość. Nowa wersja zakończenia przygód Geralta

Radosław Krajewski
2024/06/04 16:15
0
0

Za sprawą oficjalnych narzędzi jednemu z fanów udało się przywrócić usunięte materiały z Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Pod koniec maja CD Projekt RED udostępnił REDkit, czyli oficjalne narzędzie do modowania Wiedźmina 3: Dziki Gon. Gracze szybko rozpoczęli swoje pierwsze projekty, w tym przeniesienie Wyzimy z pierwszej części Wiedźmina do ostatniej odsłony trylogii przygód Geralta. Na jeszcze ambitniejsze mody z nowymi mapami, czy zadaniami, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Ale już teraz pojawiają się ciekawe pozycje, jak możliwość poznania usuniętej przez deweloperów zawartości w trzecim Wiedźminie. Jeden z fanów dotarł do skasowanych plików, które prezentują nieco inne zakończenie, niż to znane z finalnej wersji gry. Tradycyjnie ostrzegamy przed możliwymi spoilerami.

Wiedźmin 3 odzyskał usuniętą zawartość. Nowa wersja zakończenia przygód Geralta

Wiedźmin 3 – odzyskano wycięty fragment z zakończenia gry

W finale Wiedźmina 3 Geralt pokonuje Eredina i zostaje otoczony przez potwory. Wrogów jest na tyle dużo, że nie ma żadnych szans na zwycięstwo. W ostatniej chwili pojawia się Yennefer, która teleportuje swojego ukochanego przez portal i razem trafiają do wieży w Undvik, w której znajduje się również Ciri. Jak się okazuje, ta scena miała wyglądać inaczej.

Z usuniętych materiałów odzyskanych przez gracza, które zaprezentował na poniższym filmie, widzimy, jak Geralt budzi się w szpitalu polowym w nilfgaardzkim obozie na Undvik. Wiedźmin dowiaduje się, że Ciri zaginęła wraz z Avallac’hem, a Loża Czarodziejek zostaje uwięziona przez cesarza Emhyra. Bohater postanawia wykorzystać członkinie loży do pomocy w poszukiwaniu swojej córki.

Tym samym obiecana przez władcę Nilfgaardu amnestia dla czarodziejek nie zostaje spełniona. Jedynie Triss udaje się uciec za sprawą przedmiotu otrzymanego przez Yennefer. Po kilku rozmowach i scenach przerywnikowych Geralt kontynuuje swoją przygodę w zadaniu „Tedd Deireadh, Czas Końca” znanym z finalnej wersji gry.

GramTV przedstawia:

Usunięty fragment wyjaśnia, co stało się z Lożą Czarodziejek w finale Wiedźmina 3. CD Projekt RED postanowiło jednak zmienić swoje plany i nie umieścili tych scen w grze. Powody nie są znane, ale gracze spekulują, że ten kilkunastominutowy fragment negatywnie mógł wpłynąć na tempo zakończenia historii.

Twórca zapowiedział, że przygotuje kolejne filmy przedstawiające inne wykasowane z Wiedźmina 3 sceny.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!