Producent gry Disco Elysium wycofał pozew przeciwko studiu ZA/UM

Maria Wawrzyniak
2022/12/09 19:45

Zwolniony jakiś czas temu ze studia ZA/UM producent gry, Kaur Kender, wycofał pozew, który złożył wcześniej przeciwko firmie Tutreke.

Jeszcze przed końcem ubiegłego miesiąca informowaliśmy Was o kolejnych szczegółach na temat afery związanej ze studiem ZA/UM, czyli zespołem odpowiedzialnym za stworzenie niezwykle ciepło przyjętej gry Disco Elysium z 2019 roku. Wówczas dowiedzieliśmy się, że producent wykonawczy wspomnianej produkcji – Kaur Kender, który miał zostać zwolniony ze studia – pozwał firmę Tutreke, obecnego głównego akcjonariusza dewelopera. Teraz jednak okazuje się, iż Kender wycofał swój pozew.

Producent gry Disco Elysium wycofał pozew przeciwko studiu ZA/UM

Ciąg dalszy afery ZA/UM z Disco Elysium w tle

Odpowiedzialny za finanse w ZA/UM Ilmar Kompus i zarazem właściciel Tutreke stwierdził, że:

Fakty oraz prawo doprowadziły do takiego rezultatu. Cieszymy się, że Kender i jego prawnicy zdecydowali się wycofać pozew – nigdy nie powinien on zostać złożony. Decyzja ta potwierdza, iż ich oskarżenia były bezpodstawne, oraz że postępowałem właściwie i odpowiedzialnie, jak wynikało to z dokumentów korporacyjnych, które dostarczyłem.

GramTV przedstawia:

Warto jednak w tym momencie przypomnieć, że firma Tutreke miała być przykrywką, która kupiła od studia ZA/UM kilka szkiców koncepcyjnych do Pioneer One, czyli kontynuacji Disco Elysium. Ba, Tutreke miało rzekomo zapłacić za szkice aż jeden euro – tylko po to, aby odsprzedać je z powrotem ZA/UM za 4,8 miliona euro. Za te pieniądze Kompus był w stanie wejść w posiadanie udziałów w ZA/UM. Estoński Ekspres podaje jednak, że ostatecznie cała kwota wróciła (podobno) na konto dewelopera.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!