Ryse 2 powstanie? Crytek pyta graczy o wspomnienia związane z Ryse: Son of Rome

Mikołaj Ciesielski
2023/04/06 13:45
2
0

Studio przypomina fanom o produkcji stworzonej dla Microsoftu.

Na początku ubiegłego roku Crytek potwierdziło, że pracuje nad Crysis 4. Zespół skupia się także na odświeżeniu wydanego w 2019 roku Hunt: Showdown. Niewykluczone jednak, że niemieckie studio szykuje również niespodziankę dla fanów Ryse: Son of Rome. Deweloperzy opublikowali bowiem wpis, który na nowo rozbudził nadzieję na powstanie kontynuacji wspomnianej produkcji.

Ryse 2 powstanie? Crytek pyta graczy o wspomnienia związane z Ryse: Son of Rome

Crytek wspomina Ryse: Son of Rome. Exclusive Microsoftu doczeka się kontynuacji?

Na oficjalnym profilu studia Crytek na portalu Twitter opublikowano w tym tygodniu wpis, w którym deweloperzy postanowili zapytać graczy o wspomnienia z Ryse: Son of Rome oraz podróżą głównego bohatera. Za kilka miesięcy produkcja będzie obchodzić swoje 10. urodziny. Niewykluczone więc, że deweloperzy szykują jakąś niespodziankę związaną ze wspomnianym tytułem.

Warto wspomnieć, że w 2021 roku Nick Baker – branżowy insider i współzałożyciel XboxEra – informował, że Crytek pracuje nad kontynuacją Ryse: Son of Rome. Źródła dziennikarza donosiły wówczas, że rzekomy sequel trafi nie tylko na platformy Microsoftu, ale także na konsole Sony. Do tej pory nie doczekaliśmy się jednak oficjalnej zapowiedzi.

Na koniec przypomnijmy, że Ryse: Son of Rome zadebiutowało na rynku w listopadzie 2013 roku wyłącznie na konsolach Xbox One. Obecnie produkcja dostępna jest również na komputerach osobistych oraz Xbox Series X/S (wsteczna kompatybilność). Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianego tytułu, to zapraszamy Was do lektury: Ryse: Son of Rome – recenzja.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Rafgot
Gramowicz
06/04/2023 16:10

Ryse kupiłem jako pierwszą grę na xbox one fat i muszę powiedzieć ,że oprawa wizualna była jak na tamte czasy ładna. I na tym chyba kończą się uroki Cryteka. liniowość i powtarzalność klikania na padzie w odpowiedniej sekwencji x,y,b oraz innych przycisków pada psuł zabawę. nie wstrzelenie się z sekwencją klawiszy powoduje że albo trzeba powtarzać kawałek gry lub poziom obrażeń wroga zmuszał do powtórki tego kawałka gry. Sama mechanika gry jest fajna i może się podobać zwłaszcza w czasach rzymskich, rzucając dzidą lub inną białą bronią. Nie ukończyłem gry bo nie jestem maniakiem i nie zamierzam się frustrować wciskając odp. sekwencję przycisków. Na you tube obejrzałem zakończenie i filmiki i niestety muszę powiedzieć że jest to zmarnowany potencjał gry który mógł cieszyć zabawą a nie frustrować. 50zł plus dodatki ok. 20 zł można przełknąć. 

dariuszp
Gramowicz
06/04/2023 14:29

Ja tam Ryse pamiętam jako bardzo ładne i niesamowicie nudne i głupie tech demo techniczne. Widać było że robili to na kolanie i w pośpiechu i skupiali się tylko na grafice.

W tamtych czasach zarówno Xbox One jak i PS4 miały fatalny start. PS4 się uratowało portami z poprzedniej generacji jak np. The Last of Us.

Sony wydało podobnego kaszalota którego pewnie mało kto dzisiaj pamięta. The Order 1886. Gra wyglądała niesamowicie dobrze jak na tamte czasy. Ale podobnie jak Ryse, na ładnej grafice się skończyło.

Co ciekawe - oba tytuły dostały podobne oceny czyli średnio 6/10.