„Cieszę się, że to nie mój problem” – prezes CD Projekt o zamieszaniu wokół Microsoftu

Mikołaj Ciesielski
2024/02/06 13:05
0
1

Gry CD Projekt RED nie będą tytułami ekskluzywnymi.

Od wczoraj w sieci pojawiają się doniesienia, według których gry Microsoftu mają trafić na konsole konkurencyjnych firm. Wszystko ma wyjaśnić się w przyszłym tygodniu, kiedy to odbędzie się zapowiedziane przez Phila Spencera „wydarzenie biznesowe”, w którego trakcie przedstawiona zostanie „przyszłość” i „wizja” marki Xbox. Tymczasem okazuje się, że cała sytuacja doczekała się komentarza ze strony jednego z dyrektorów generalnych CD Projekt.

„Cieszę się, że to nie mój problem” – prezes CD Projekt o zamieszaniu wokół Microsoftu

Michał Nowakowski z CD Projekt komentuje zamieszanie wokół Microsoftu i ekskluzywności

Michał Nowakowski opublikował wpis na portalu społecznościowym X, w którym przyznał, że cieszy się, że całe zamieszanie związane z Microsoftem i kwestią ekskluzywności, to „nie jego problem”. Następnie przedstawiciel polskiej firmy zapewnił, że gry CD Projekt RED są i pozostaną „niezależne od platform”.

Jeden z dyrektorów generalnych CD Projekt dodał również, że firma cieszy się z faktu, że użytkownicy sięgają po produkcje CD Projekt RED. Na koniec stwierdził, że „wybór placu zabaw” – w przypadku gier polskiego studia – należy wyłącznie do samych graczy. Część fanów zwróciła jednak uwagę, że sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku pierwszych dwóch odsłon serii Wiedźmin.

Nowakowski wyjaśnił, że w przypadku pierwszego Wiedźmina studio „mogło sobie pozwolić” wyłącznie na stworzenie wersji na komputery osobiste. Deweloperzy swego czasu próbowali przygotować również wydanie na konsole, ale na przeszkodzie stanęły kwestie finansowe. Podobnie wyglądało to z Wiedźminem 2.

GramTV przedstawia:

Przedstawiciel CD Projekt wyjaśnia, że lata 2008-2010 były dla firmy „walką o finansowe przetrwanie”. Decyzja o wydaniu konsolowej wersji gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów wyłącznie na Xbox 360 była natomiast podyktowana zarówno „względami finansowymi”, jak i „łatwością programowania” na wspomnianym sprzęcie w porównaniu do PlayStation 3.

Na koniec warto przypomnieć, że CD Projekt RED znalazło się na liście kandydatów do przejęcia przez Microsoft. Do transakcji ostatecznie nie doszło, a pod koniec grudnia Adam Kiciński zapowiedział, że CD Projekt pragnie zachować swoją niezależność.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!