CI Games osiągnęło rekordowy wzrost przychodów w 2023 roku. Pomogło Lords of the Fallen

Patrycja Pietrowska
2024/04/19 15:35
0
0

Polska firma przedstawia raport z wynikami finansowymi.

Pod koniec marca Lords of the Fallen otrzymało aktualizację, która wprowadziła do gry prawie 30 zmian. Produkcja zaliczyła udany start – w zaledwie 10 dni po premierze sprzedało się ponad milion egzemplarzy. CI Games dzieli się teraz świetnymi wynikami finansowymi za 2023 rok i jak się okazuje, RPG akcji miało ogromny udział w sukcesie firmy.

CI Games osiągnęło rekordowy wzrost przychodów w 2023 roku. Pomogło Lords of the Fallen

Lords of the Fallen odpowiada za 83% przychodów CI Games w 2023 roku

Jak informuje portal Gamesindustry.biz, CI Games wygenerowało w 2023 roku przychody na poziomie 60 milionów dolarów netto. W porównaniu z poprzednim rokiem odnotowano wzrost o 400%, a wynik jest najwyższym w całej historii firmy. Okazuje się, że za 83% przychodów odpowiada Lords of the Fallen.

GramTV przedstawia:

Największą popularnością gra cieszyła się w Ameryce Północnej, gdzie przypadło 43% sprzedaży RPG akcji. Od momentu premiery do 31 grudnia 2023 roku tytuł rozszedł się w liczbie 1,3 miliona kopii. Jak przekazuje dyrektor generalny CI Games, Marek Tymiński, „dzięki udanej premierze i stałym, solidnym wynikom istniejącego katalogu, był to najlepszy rok pod względem przychodów dla CI Games Group”.

Przypominamy, że Lords of the Fallen zadebiutowało 13 października 2023 roku. Gra jest dostępna na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!