Blizzard nie zapomina o Diablo 2. Nowa aktualizacja i start kolejnego sezonu

Radosław Krajewski
2024/05/23 18:00
2
0

Chociaż to Diablo 4 jest oczkiem w głowie Blizzarda, to studio wciąż wspiera Diablo II: Resurrected, regularnie wprowadzając nowości.

W ubiegłym tygodniu Diablo 4 otrzymało nową aktualizację z czwartym sezonem, który wprowadził szereg nowości w rozgrywce. Gracze przychylniej spojrzeli na najnowszą grę Blizzarda, chwaląc liczne zmiany. Studio aktywnie rozwija swoją grę, ale nie zapomina również o poprzednich odsłonach serii. Diablo 2: Resurrected otrzymało nowego patcha, a już jutro startuje siódmy sezon rankingowy. Poznajcie szczegóły.

Blizzard nie zapomina o Diablo 2. Nowa aktualizacja i start kolejnego sezonu

Diablo II: Resurrected – nowa aktualizacja i start 7. sezonu rankingowego

Aktualizacja 2.7.3. do Diablo II: Resurrected została wprowadzona już 21 maja. Patch wprowadza tylko jedną dużą nowość i to wyłącznie dla koreańskich graczy. Jak czytamy w oficjalnym changelogu:

Gra Diablo II: Resurrected będzie dostępna w Korei Południowej dla osób, które ukończyły 19 lat.

Dużo bardziej interesujące, przynajmniej dla graczy spoza Korei, są szczegóły siódmego sezonu rankingowego. Nowe rozgrywki ruszają już 24 maja i pozwolą śmiałkom na kolejny udział w wyścigu do 99. poziomu doświadczenia. W tym celu Blizzard udostępnił kilka różnych trybów zabawy:

 • Ranking bez dodatku
  • Standardowa rozgrywka rankingowa obejmująca wyłącznie cztery podstawowe akty.
 • Ranking postaci hardkorowych bez dodatku
  • Hardkorowa (bez odradzania się postaci) rozgrywka rankingowa obejmująca wyłącznie cztery podstawowe akty.
 • Ranking
  • Standardowa rozgrywka rankingowa obejmująca pięć aktów, a także całą zawartość dodatku Pan Zniszczenia.
 • Ranking postaci hardkorowych
  • Hardkorowa (bez odradzania się postaci) rozgrywka rankingowa obejmująca pięć aktów, a także całą zawartość dodatku Pan Zniszczenia.

GramTV przedstawia:

Blizzard przypomniał również, co stanie się z zawartością wspólnej skrytki po zakończeniu sezonu. Gracze mogą być spokojni i ich przedmioty nie zostaną utracone.

Po zakończeniu 6. sezonu rankingowego wszystkie postacie rankingowe zostaną przeniesione do odpowiednich grup nierankingowych. Wszystkie przedmioty znajdujące się we wspólnej skrytce danej grupy postaci zostaną przeniesione do nowych zakładek skrytki z zaznaczonym polem Poprzedni. Można z nich jedynie wyjmować przedmioty. W tym momencie wszystkie przedmioty z 5. sezonu rankingowego przechowywane w tych zakładkach zostaną utracone. Na wyjęcie przedmiotów z 6. sezonu rankingowego, które chcesz zachować, będziesz mieć czas do końca sezonu 7. Po zakończeniu 7. sezonu rankingowego zawartość tych zakładek skrytki zostanie zastąpiona przedmiotami znajdującymi się we wspólnej skrytce sezonu 7. Pamiętaj, by wyjąć potrzebne przedmioty. W przeciwnym razie stracisz je na zawsze!

Komentarze
2
Xikuaro
Gramowicz
25/05/2024 10:49

Blizzard zapomniał o D2R już kilka sezonów temu. Reset laddera co kilka miesięcy nie oznacza, że Blizzard "pamięta" o D2R. Ten artykuł to jakiś żart.

Skoczek
Gość
25/05/2024 08:00

Hehe, kto to pisze. Jaka nowość? Nic nie znacząca zmiana dla 99 procent świata, brak zmian od kilku sezonów, boty latają jak szalone kilka godzin po starcie sezonu, dupowanie przedmiotów. Blizzard sprzedał diablo 2 resurrected i już go nie interesuje bo na tym nie zarobi i tu się już nic nie zmieni. Mogliby chociaz powalczyć z botami, żeby programiści zamiast grać musieli powalczyć dobę lub dwie z aktualizacja bota aby nie niszczyć ekonomi i rozgrywki tak szybko.