Barbie zarobiła więcej niż Mario i Harry Potter. Najbardziej dochodowy film 2023 roku

Krzysztof Żołyński
2023/09/04 15:30
1
0

Barbie stała się najbardziej dochodowym filmem 2023 roku i pokonała silnych konkurentów. Warner ma powody do radości.

Przebojowa letnia komedia, w której Margot Robbie wciela się w najbardziej znaną lalkę na świecie, przegoniła już film Mario. Według najnowszych doniesień, Barbie zarobiła już 1,36 mld dolarów.

Barbie zarobiła więcej niż Mario i Harry Potter. Najbardziej dochodowy film 2023 roku

Oznacza to także, że Barbie stała się także najbardziej dochodowym filmem Warner Bros w historii, pobijając rekord ustanowiony przez widowisko Harry Potter i Insygnia Śmierci, część druga, ostatnią część megahitowej serii o czarodziejach, opartej na książce J.K. Rowling.

Barbie najbardziej dochodowym filmem 2023 roku

Przebojowy hit Grety Gerwig, w którym występuje także Ryan Gosling w roli chłopaka Barbie, Kena, miał premierę tego samego dnia, co wojenny dramat Oppenheimer, a oba filmy zapoczątkowały zjawisko znane jako Barbeheimer. Film biograficzny będący kroniką kariery amerykańskiego fizyka teoretycznego J. Roberta Oppenheimera zarobił obecnie 787 mln dolarów. Dramat – wyreżyserowany przez Christophera Nolana, z Cillianem Murphym w roli tytułowej – plasuje się tuż za Jokerem na liście najbardziej dochodowych filmów z kategorią wiekową “18”.

GramTV przedstawia:

Z kolei trzecia odsłona filmu Strażnicy Galaktyki zajmuje obecnie trzecie miejsce na liście najbardziej dochodowych filmów 2023 roku z dorobkiem przekraczającym 845 mln dolarów.

Komentarze
1
Profesionalist
Gramowicz
06/09/2023 08:35

Film FNAF Przebije wszystkich, te dzieci idące na FNaFa bo widziały se go na YT, pobiją Barbie na spokojnie