Strażnicy Galaktyki 3 w wersji IMAX na Disney+? James Gunn odradza oglądania

Radosław Krajewski
2023/08/08 12:00
0
0

Reżyser podał powód, dlaczego nie powinniście oglądać rozszerzonej wersji jego filmu.

Strażnicy Galaktyki 3 w ubiegłym tygodniu zadebiutowali na Disney+. Identycznie jak przy okazji debiutu pozostałych filmów Marvela z czwartej fazy uniwersum, również trzecia odsłona Strażników Galaktyki doczekała się dwóch wersji: kinowej oraz IMAX-owej. Nieoczekiwanie James Gunn zabrał głos w sprawie drugiej z dostępnych wersji, odradzając jej oglądania.

Strażnicy Galaktyki 3 w wersji IMAX na Disney+? James Gunn odradza oglądania

James Gunn odradza oglądania Strażników Galaktyki 3 w wersji IMAX na Disney+

Reżyser w poście na platformie Threads przyznał, że wersja podpisana jako „szerokoekranowa” zawiera mieszane proporcje obrazu, które wynikają z określonych decyzji artystycznych i film specjalnie został w taki sposób przygotowany. Gunn przyznał, że to jego ulubiony sposób na oglądanie filmu w domu.

James Gunn wyjaśnił, że niektóre sceny były kręcone w zmienionych proporcjach obrazu, co ma wzmocnić opowiadaną w filmie historię. Wersja IMAX posiada niezmienne proporcje ekranu, co nie zawsze służy trzecim Strażnikom Galaktyki.

Wielu reżyserów kręci w 2.35. Te sekcje Strażnikach Galaktyki 3 zostały skomponowane odpowiednio dla 1.90 i 2.35, a zmiany pojawiają się w określonych momentach historii, więc jest to mój ulubiony sposób oglądania filmu w domu. Ale dobrze jest oglądać różne wersje. Wersja 3D też mi się podobała!

GramTV przedstawia:

Reżyser zaznaczył, że wersja IMAX nie jest przycięta w niektórych momentach i współczynnik proporcji nie zmienia się, jak to ma miejsce w wielu innych filmach, co jest sprzeczne z zamiarem Jamesa Gunna. Jeżeli więc chcecie zobaczyć film zgodny z artystyczną wizją reżysera, to sięgnijcie po zwykłą wersję. Jeżeli jednak zależy Wam na jak najszerszym obrazie, to wersja IMAX będzie do tego idealna.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!