Amerykanie już nie kochają Szybkich i wściekłych, ale reszta świata tak

Radosław Krajewski
2023/05/22 10:35
0
0

Film osiągnął przeciętny rezultat na rynku domowym, ale pozostała kraje nadrobiły braki.

Premiera Szybkich i wściekłych 10 już za nami, a Universal Pictures i Vin Diesel mają co świętować. Produkcja świetnie poradziła sobie w kinach, choć w Ameryce widać spore zmęczenie przygodami Doma Toretto i jego rodziny. Na rynku domowym film zarobił 67,5 mln dolarów, co może wydać się niezłym wynikiem, ale gdy porównamy go do pozostałych odsłon serii, już tak nie będzie.

Amerykanie już nie kochają Szybkich i wściekłych, ale reszta świata tak

Szybcy i wściekli 10 – Ameryka nie ruszyła tłumnie do kin

Jest to dopiero czwarte najwyższe otwarcie tego roku w Ameryce i siódme dla serii Szybcy i wścieli. Dziewiąta część otworzyła się z wynikiem 70 mln dolarów, a ósma z 98 mln dolarów. Wyraźnie więc widać, że Amerykanie mają powoli dosyć tej serii i coraz mniej osób wybierają się na nią do kina.

GramTV przedstawia:

Skorzystali na tym Strażnicy Galaktyki 3, którzy osiągnęli w trzeci weekend 32,8 mln dolarów. Oznacza to spadek wpływów o zaledwie 47%. Najnowszy film Marvela zarobił już 267 mln USD w Ameryce i 659 mln USD na całym świecie.

Szybcy i wściekli 10 świetnie się jednak sprzedają zagranicą, a szczególnie w Chinach, skąd pochodzi aż 78 mln dolarów. Film dobrze otworzył się również w Meksyku – 16 mln USD, Francji – 9,6 mln USD oraz Brazylii – 9,6 mln USD. Łącznie poza Ameryką zarobił na premierę 251,39 mln USD, co jest drugi najlepszym wynikiem tego roku po Super Mario Bros. Film. Globalnie Szybcy i wściekli 10 mają już na koncie 318,9 mln dolarów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!