Amazon zakończył jeden z seriali, bo pieniądze poszły na Pierścienie Władzy?

Radosław Krajewski
2023/06/01 17:45
0
0

Tak sugeruje twórczyni oryginalnego serialu Prime Video.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy to najdroższy serial w historii, na który Amazon przeznaczył 465 mln dolarów. Tak gigantyczna kwota nie przełożyła się jednak na jakość i wielu widzów krytykowało serial za kiepskich bohaterów, nudną historię, czy liczne zmiany względem powieści J.R.R. Tolkiena. Okazuje się, że na Pierścieniach Władzy mieli ucierpieć nie tylko fani Śródziemia, ale również pozostałe seriale Amazona, w tym Wspaniała pani Maisel. Serial zakończył się w ostatni piątek maja po pięciu sezonach. Jak ujawniła w wywiadzie showrunnerka Amy Sherman-Palladino, produkcja mogłaby być kontynuowany, gdyby nie Pierścienie Władzy.

Amazon zakończył jeden z seriali, bo pieniądze poszły na Pierścienie Władzy?

Wspaniała pani Maisel miała zostać zakończona przez Pierścienie Władzy

Zakończenie Wspaniałej pani Maisel zebrało wiele pochwał, ale twórczyni Amy Sherman-Palladino przyznała, że serial został zakończony nie ze względu na plany twórców, ale była to odgórna decyzja Amazona. Firma miała zamówić tylko jeszcze jeden, finałowy sezon, chociaż scenarzyści mieli pomysły na rozwinięcie historii. W podcaście WTF with Mark Maron, showrunnerka zasugerowała, że Amazon podjął tę decyzję, aby sfinansować Władcę Pierścieni: Pierścienie Władzy.

To nie była moja decyzja. Ale wszystko dobiega końca. Rozumiem to. Ale wiesz, są orki, za które trzeba zapłacić. Wokół biega mnóstwo orków. Muszą zapłacić orkom. Maisel był pod koniec bardzo drogim serialem. Wszystkie te dzwonki i gwizdki. Robienie pokazów z epoki jest bardzo drogie. To nie tylko… to nie tylko samochody, sukienki i dekoracje. To cała żmudna praca, wyjęcie wszystkich nowoczesnych rzeczy. Efekty specjalne są wyjątkowe. Nie pomyślelibyście, że korzystaliśmy z efektów specjalnych, skoro nie ma smoków.

GramTV przedstawia:

Amazon nie odniósł się do tych słów. W ostatnim czasie firma mocno inwestuje w swoje oryginalne treści, a jak doskonale wiemy, większość seriali po trzecim sezonie nie przyciąga już nowych widzów, przez co stają się mniej rentowne, niż zupełnie nowe produkcje. Chociażby takie jak Cytadela, czyli drugi najdroższy serial w historii, który niedawno otrzymał zamówienie na drugi sezon oraz kolejny spin-off.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!