Władca Pierścieni od Wesa Andersona wygląda genialnie. Willema Dafoe jako Golluma nie da się odzobaczyć

Radosław Krajewski
2023/05/28 18:00
1
1

Fanowski zwiastun prezentuje zupełnie inne Śródziemie niż to, które znamy z trylogii Petera Jacksona.

Kanał Curious Refuge zaprezentował zwiastun nietypowej wersji Władcy Pierścieni. Na trwającym niecałe dwie minuty materiale możemy zobaczyć, jak wyglądałaby ekranizacja słynnej powieści J.R.R. Tolkiena, gdyby odpowiedział za nią Wes Anderson.

Władca Pierścieni od Wesa Andersona wygląda genialnie. Willema Dafoe jako Golluma nie da się odzobaczyć

Władca Pierścieni od Wesa Andersona – fanowski zwiastun zachwycił fanów

Reżyser Grand Budapest Hotel i Fantastycznego Pana Lisa posiada swój własny, charakterystyczny styl, w którym każdy kadr skomponowany jest w symetrycznym kluczu. Oznacza to, że wszystko co najistotniejsze znajduje się na środku ekranu, a po bokach mamy zbliżone do siebie elementy obrazu, które dopełniają całości. Kto widział choć jeden film Andersona, ten doskonale rozpozna jego specyficzną stylistykę.

Świetnie zachowali ją twórcy z kanału Curious Refuge, którzy na zwiastunie przedstawili nietypowy świat Śródziemia widziany oczami Wesa Andersona. Co więcej, w rolach obsadzili najważniejszych aktorów znanych z filmów tego reżysera, powierzając Billowi Murrayowi rolę Gandalfa, Timothéemu Chalametowi Froda, zaś Edwardowi Nortonowi Aragorna. W filmie mieliby zagrać również Tilda Swinton jako Galadriela, Adrien Brody jako Legolas i Willem Dafoe jako Gollum, którego nie da się już odzobaczyć.

GramTV przedstawia:

Curious Refuge przy produkcji tego zwiastuna korzystało z wielu dostępnych narzędzi wspieranych przez AI, w tym MidJourney, ChatGPT, czy Stable Diffusion. Wszystkie elementy zostały złożone w jedną całość w Adobe Premiere Pro. Efekt pracy możecie zobaczyć poniżej.

Komentarze
1
ZIYO
Gramowicz
29/05/2023 06:19

Hmmm.... Władcy pierścieni nigdy za dużo. Wygląda na to, że "maczała swe paluchy" AI w pewne elementy.  Gandalf, nawet nieźle, nareszcie elfy, takie jak powinny być. Przynajmniej na tym filmiku. Trochę za bajkowo, za estetycznie...tak mi się wydaje.