AdeptiCon 2023: Lion El’Jonson Powrócił do Warhammera 40 000! Prymarcha Dark Angels ujawniony!

AJ
2023/03/23 12:30
5
2

Przywódca Pierwszego Legionu wybudzony po 10 tysiącach lat!

Trzęsienie ziemi w świecie Warhammera 40 000! W ramach zapowiedzi z tegorocznego Adepticonu (jednego z większych konwentów poświęconym grom bitewnym, odbywającego się w miejscowości Schaumburg niedaleko Chicago) ujawniono plastikowy model dla Liona El’Jonsona, czyli Prymarchy (Primarch) I Legionu Kosmicznych Marines.

Prymarchowie, czyli genetyczni ojcowie wszystkich nadludzkich Marines, są bezpośrednio związani z tłem narracyjnym świata Warhammera 40 000, a konkretniej z wydarzeniem zwanym Herezją Horusa (Horus Heresy). Ta gargantuiczna wojna domowa, w czasie której połowa sił Imperium Ludzkości, pod przewodnictwem Arcyzdrajcy Horusa zbuntowała się przeciwko Imperatorowi Ludzkości i zwróciła się ku bluźnierczym siłom Chaosu, stworzyła współczesny obraz tego uniwersum.

Lew z Calibanu w nowej odsłonie!

Lew z Calibanu w nowej odsłonie!, AdeptiCon 2023: Lion El’Jonson Powrócił do Warhammera 40 000! Prymarcha Dark Angels ujawniony!

Lion El’Jonson był przywódcą I Legionu Kosmicznych Marines - Mrocznych Aniołów (Dark Angels), najstarszego z nich wszystkich. Wychowany na łączącej elementy świata arturiańskiego ze science fiction planecie Caliban, narzucił swoim synom gotycką kulturę z silną tradycją szermierczą. W czasie Herezji Horusa stanął po stronie oddanych Imperatorowi lojalistów, jednakże pod koniec tej wojny jego Planeta-Dom została zniszczona a on sam silnie raniony, co poskutkowało trwającą tysiąclecia śpiączką.

Lion El’Jonson w czasie Herezji Horusa, model żywicowy
Lion El’Jonson w czasie Herezji Horusa, model żywicowy

Po ponad 10 tysiącach lat powraca on do rozgrywki! W kulminacyjnym punkcie trwającej kampanii Arks of Omen, został on wybudzony ze swojego spoczynku, który odbywał w Skale (The Rock) - dryfującej Fortecy-Klasztorze następców jego Legionu, Zakonu Kosmicznych Marines używających tego samego imienia co Mroczni Aniołowie z jego czasów. Skała jest pozostałością Caliban, dosłownie masywną skałą, która się oderwała w czasie dewastacji.

GramTV przedstawia:

W niesamowicie detalicznej odsłonie, figurka Lwa Calibanu przedstawia go w dojrzalszej formie niż w wersji z żywicy przeznaczonej do gry w Herezję Horusa. Odziany w kunsztowny pancerz wspomagany i dzierżący zdobione tarczę i miecz, kroczy dumnie rozpościerając swoje szaty. Hobbyści, którzy zdecydują się na pozyskanie Liona do swoich kolekcji, będą mogli zdecydować, z jaką głową będą go prezentować - dostępne będą 4 różne warianty, od pozbawionej żadnego nakrycia twarzy, przez zakapturzone opcje, po wersję z hełmem ozdobionym skrzydłami.

Lion dołącza do swojego brata Roboute Guillimana - aktualnego Regenta Imperium oraz Prymarchy Ultramarines jako drugi, aktywny Prymarcha działający po stronie Imperium Ludzkości. Jest też 5 Prymarchą, który otrzymał swój własny, plastikowy model do gry Warhammer 40,000. Oprócz lojalistów swoje własne figurki posiadają trzej Zdrajcy Ludzkości - Magnus Czerwony (Prymarcha Tysiąca Synów), Mortarion (Prymarcha Gwardii Śmierci) oraz ujawniony w poprzednim roku Angron, przywódca Pożeraczy Światów.

Oprócz modelu, Lion będzie też bohaterem finałowej książki z wcześniej wspomnianej kampanii narracyjnej Arks of Omen, gdzie zmierzy się w bratobójczej walce z demonicznym Angronem.

Komentarze
5
Kocham życie jako gracz
Gramowicz
30/05/2023 16:09

Szkoda, nie zdążyłem kupić

MisticGohan_MODED
Gramowicz
25/03/2023 15:33
wolff01 napisał:

Plotki sie potwierdziły. Fajnie, bo ciągle tylko ten Robuś i Robuś (oraz jego Ultramarines :P). Ciekawe kto następny - bostawiam że Corvus (który gdzieś tam się chowa w Eye of Terror), a może Jaghatai lub... Leman?

Raczej Vulcan następny. Corvus nie wróci dopóki Lorgar nie wystawi swoje łba na ścięcie.

FromSky
Gramowicz
25/03/2023 10:14

Następny Vulcan bo przez to że jest perpetualem czyli nieśmiertelbym nie trzeba wielkiego lore żeby wytłumaczyć jego powrót po tym jak poległ w walce z orkiem Bestią ratując Terrę

wolff01
Gramowicz
23/03/2023 15:01

Plotki sie potwierdziły. Fajnie, bo ciągle tylko ten Robuś i Robuś (oraz jego Ultramarines :P). Ciekawe kto następny - bostawiam że Corvus (który gdzieś tam się chowa w Eye of Terror), a może Jaghatai lub... Leman?

Swoją drogą świat W40k ma parę bardzo fajnych tajemnic, które już od wielu lat pozostają... tajemnicą, np. co kryją podziemia fortecy Grey Knights (podobno coś co zmieniłoby oblicze świata gdyby zostało ujawnione), albo kim naprawdę jest Machine God itd. Ciekawe kiedy GW postanowi je ujawnić.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
23/03/2023 14:34

Powrót Lwa ! Będzie się działo. Ciekawe jak 10 tysięczna drzemka wpłynie na jego autyzm ?