W Amnesia: Rebirth strach i niepokój nie opuszczą nas nawet na chwilę

Mikołaj Ciesielski
2020/05/26 13:51

Frictional Games po raz kolejny ma zamiar przyprawić graczy o zawał serca. Czy mistrzowie budowania napięcia są w stanie znowu nas zaskoczyć?

W Amnesia: Rebirth strach i niepokój nie opuszczą nas nawet na chwilę

Seria Amnesia to bez wątpienia jedne z najlepszych horrorów dostępnych obecnie na rynku gier wideo. Studio Frictional Games zapowiedziało w marcu kolejną odsłonę cyklu, która otrzymała podtytuł Rebirth. Dyrektor kreatywny, Thomas Grip, w rozmowie z serwisem GameSpot, ujawnił kilka szczegółów, dotyczących najnowszej produkcji swojego studia oraz zdradził, w jaki sposób deweloperzy będą chcieli tym razem przestraszyć graczy.

Największe podobieństwo pomiędzy Rebirth a SOMĄ widać w sposobie narracji. W obu tych grach chcemy, aby gracze wczuli się w postać oraz w samą sytuację. Staramy się przy tym, aby użytkownicy poczuli, że ta sytuacja, w której się znajdują, jest poważna - dodał

Grip podkreślił, że podobnie jak w The Dark Descent, studio postara się przedstawić interesującą historię, która zaangażuje graczy. Stwierdził, że dzięki temu łatwiej jest budować napięcie oraz implementować elementy horroru, które potrafią przestraszyć użytkowników.

GramTV przedstawia:

Dyrektor kreatywny poinformował również, że Amnesia: Rebirth czerpie nie tylko z poprzednich odsłon cyklu, ale również z doświadczeń przy produkcji gry SOMA. Podobnie jak przytoczony tytuł, tak i nowa Amnesia stopniowo buduje napięcie i pokazuje to, co najlepsze dopiero w połowie gry.

Amnesia: Rebirth zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4. Premiera jesienią tego roku.

Komentarze
4
Ramirez
Gramowicz
27/05/2020 12:24

SOMA była nudna niby? To jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat. I cieszę się, ze twórcy ponownie stawiają na stopniowe rozkręcanie atmosfery i niepokoju a nie jumpscary i inne pierdy z horrorów dla młodzieży. Czekam z niecierpliwością.  

Gregario
Gramowicz
27/05/2020 04:08

Czy wy aby trochę nie przesadzacie w swoich komentarzach? :) SOMA na pewno nie jest typową grą akcji z mnóstwem wybuchów, wartką fabułą, zabijaniem hord potworów itd. Ale żeby tylko z tego powodu nazywać ją od razu nudną? SOMA nie jest nudna. Ma ciekawą fabułę, przyjemny sposób narracji oraz niezły, ciężki klimat, którym można się powoli delektować. Nie jest to też gra jakoś specjalnie trudna i wymagająca, a mimo wszystko, ja się przy niej nie nudziłem.

MisioKGB
Gramowicz
26/05/2020 22:49

SOMA mi nie podeszła, była nudna dla mnie, a ja byłem zbyt dużym ignorantem żeby choć skupić się na tym szukaniu info o fabule czy coś.

piomink
Gramowicz
26/05/2020 14:08

"pokazuje to, co najlepsze dopiero w połowie gry" - czyli będzie nudna tak samo jak soma. Super...