Quantic Dream kończy 23 lata i ogłasza wielkie plany. Firma będzie samodzielnie wydawać gry

LM
2020/02/14 11:10
0
0

Związane przez lata z Sony Quantic Dream uznało, że 23 lata, to najwyższy czas, żeby się usamodzielnić. „To nigdy nie będzie już tylko studio” - przekonują włodarze.

Quantic Dream kończy 23 lata i ogłasza wielkie plany. Firma będzie samodzielnie wydawać gry

Nie da się ukryć, że minione kilkanaście miesięcy było dla francuskiego Quantic Dream okresem niezwykle dynamicznego rozwoju. Już na początku minionego roku ekipa zapowiedziała wyjście poza środowisko PlayStation i wydanie własnych gier także na PC. Teraz przyznaje, że 23 lata, to moment w którym można wkroczyć w dorosłość, a firma zajmie się także wydawaniem gier. Nie tylko własnych.

W najnowszym wpisie na blogu studia włodarze Quantic Dream ujawnili, że po raz pierwszy od 23 lat są w pozycji, w jakiej mogą sobie pozwolić na całkowitą niezależność. Oczywiście zamierzają po nią sięgnąć i oznajmiają, że firma „nigdy nie będzie już tylko studiem”. Francuzi celują w sam szczyt, ale – jak wiemy – to będzie długa droga. Na tę chwilę zamierzają cieszyć się z kreatywnej swobody i w pełni wykorzystać wszelkie dobrodziejstwa nowej generacji konsol.

Jak wspomniałem, transformacja Quantic Dream nie ograniczy się jedynie do własnego podwórka. Firma zamierza wspierać inwestycjami i wsparciem w produkcji także zewnętrznych deweloperów, tak, by łatwiej im było wprowadzić na rynek swoje oryginalne wizje i koncepcje. Jednocześnie twórcy zaznaczają, że także u siebie szukają innowacji i będą kontynuować swoją misję robienia gier, które wyróżniają się na rynku.

Najnowszym projektem Quantic Dream jest wydane w 2018 roku na PlayStation 4, a w 2019 roku także na PC Detroit: Become Human. Wygląda na to, że kierownictwo firmy dopiero łapie wiatr w żagle i ma apetyt na więcej, a z tym oczywiście wiążą się zarówno szanse, jak i zagrożenia.

GramTV przedstawia:

Quantic ma szanse na rynku wydawniczym?


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!