News

Criterion ponownie za kierownicą marki Need for Speed! Ghost Games zajmie się rozwojem technologii

LM, 12.02.2020 14:30 1

Po 7 latach marka Need for Speed powróci do brytyjskiego Criterion, a wraz z nią wielu członków działu artystycznego Ghost Games. Idzie lepsze?

Niezwykle istotne doniesienia dla fanów serii gier wyścigowych Need for Speed. Redakcja serwisu Gameindustry.biz dowiedziała się od przedstawicieli Electronic Arts, że po wydanym w listopadzie minionego roku Need for Speed: Heat za ster marki wraca brytyjskie Criterion Games. Okazuje się, że EA nie jest zadowolone z kolejnych etapów rozwoju marki i nawet nie tyle wskazuje tu winę studia Ghost, ile jego lokalizację. Zdaniem EA szwedzki Goteborg raczej nie zachęca utalentowanych deweloperów do zmiany miejsca zamieszkania, czego nie można powiedzieć o Guildford, gdzie mieści się siedziba Criterion Games.

Pomimo naszych wieloletnich starań o ustanowienie niezależnego studia w Goteborgu, stało się jasne, że nie będziemy dysponować tam odpowiednią liczbą utalentowanych deweloperów, potrzebnych w produkcji gry AAA. 

Zrestrukturyzowane Ghost Games ma na pokładzie wielu speców od silnika Frostbite i w najbliższej przyszłości zajmie się rozwojem technologii dla nowych gier z portfolio EA. Tymczasem dział artystyczny studia zostanie przeniesiony do innych placówek, wśród których znajdzie się także wspomniane Criterion.

Przy okazji EA mówiło w superlatywach o dorobku Ghost Games i podkreśliło jego wkład w rozwój serii, ale przyznało również, że na tym etapie dla włodarzy firmy jasne jest, że w Goteborgu nie uda im się utrzymać pełnoprawnej ekipy do prac nad grami AAA. Jednocześnie chwali także Criterion, które – zdaniem EA – zasilone porcją nowych talentów powinno zapewniać graczom kolejne niesamowite doznania na drogach.

Jak oceniacie tę decyzję? Idzie lepsze, a może Need for Speed powinien zostać w Szwecji? Mówiąc wprost, EA przeprowadza tę samą roszadę, jaką zrobiło jeszcze w 2013 roku, gdy wielu deweloperów z Criterion przesunięto do Ghost Games.

Criterion dostarczyło nam takie tytuły jak Need for Speed Hot Pursuit (2010) i Need for Speed Most Wanted (2012). Ghost Games odpowiada za cztery odsłony cyklu wydane po 2012 roku — Need for Speed Rivals, Need for Speed, Need for Speed Payback oraz wspomniane już Need for Speed Heat.

https://www.youtube.com/watch?v=9ewiJJe_nYI

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze