Wizards of the Coast powołało studio Archetype Entertainment. Cel: stworzenie najlepszego RPG na świecie

LM
2020/01/31 10:15
3
0

Pieczę nad pracami ekipy sprawować będą weterani z BioWare’u.

Wizards of the Coast powołało studio Archetype Entertainment. Cel: stworzenie najlepszego RPG na świecieCiąg dalszy ubiegłorocznych doniesień związanych z planami Wizards of the Coast. W kwietniu dowiedzieliśmy się, że pod banderę firmy zaciągnął się weteran studia BioWare – James Ohlen – który poprowadzi prace nowego studia w teksańskim Austin. Dziś wiemy już, że ekipa będzie tworzyć pod szyldem Archetype Entertainment, a jej głównym celem jest wyprodukowanie najlepszej narracyjnej gry RPG na świecie. Pierwszy i niezwykle entuzjastycznie promowany projekt to erpeg osadzony w nowym IP science-fiction, który zmierza na wiele platform sprzętowych. Można by rzec, że założenia ekipy są co najmniej śmiałe, ale mając na czele współtwórcę takich hitów jak Dragon Age: Origins, Star Wars: KotOR, Neverwinter Nights, Jade Empire czy Baldur's Gate nie mogło być inaczej.

Warto wspomnieć, że obok Ohlena w szeregach studia znalazło się wielu branżowych weteranów, którzy wierzą, że najlepsze gry RPG to takie, w których wybory podejmowane przez gracza mają gigantyczne znaczenie nie tylko dla postępów w fabule, ale też całego wykreowanego świata. Trzymamy kciuki i czekamy na konkrety, a do wiadomości dołączyliśmy pierwsze koncepcje nowego IP od Archetype. Będzie hit?


GramTV przedstawia:

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

Komentarze
3
Xelos_Iterion
Gramowicz
31/01/2020 21:01

Niech przerzucą punkt ciężkości z wyborów jako takich na postać gracza, to i może im się uda.

Kash28
Gramowicz
31/01/2020 12:45
dariuszp napisał:

Anthem 2.0 XD

Anthem to nie taka zła. Ja się cieszę tym że nie czytałem nic o grze. Graficznie i tak wygląda bardzo dobrze. Brak pewnych mechanik... Czy też stosunkowo pusty świat. Bo poza bastionem nie spotkamy niczego... Gra się przyjemnie... Troszkę słabo wykorzystali możłiwośći jakie daje zanurzenie javelina. Brak możliwości ekploracji czy tez dotarcia do jakiś jaskin itp itd. Wracając do tematu to screen 2 kupił mnie. XD

dariuszp
Gramowicz
31/01/2020 11:16

Anthem 2.0 XD
Trwa Wczytywanie