Główny projektant KOTOR-a i Dragon Age: Origins – James Ohlen – poprowadzi nowe studio Wizards of the Coast

LM
2019/04/25 12:58
0
0

Ekipa z Austin zajmie się kreowaniem zupełnie nowego IP.

Firma Wizards of the Coast powołała do życia nowe studio deweloperskie w położonym w stanie Teksas Austin, na którego czele stanie uznany pracownik studia BioWare – James Ohlen, który przyłożył się do powstania takich hitów jak Dragon Age: Origins, Star Wars: Knights of the Old Republic, Neverwinter Nights, Jade Empire czy serii Baldur's Gate.

Główny projektant KOTOR-a i Dragon Age: Origins – James Ohlen – poprowadzi nowe studio Wizards of the Coast

Ohlen opuścił szeregi BioWare niespełna rok temu po 22 latach pracy w branży i jak sam przyznaje, nie spodziewał się, że tak szybko powróci do tworzenia gier. Przy okazji ujawnienia przywołanych doniesień zapewnił, że nie mógł przepuścić takiej okazji, biorąc pod uwagę to, jak dalece Wizards of the Coast podziela jego wizję w kreowaniu światów, narracji i systemów RPG.

GramTV przedstawia:

Niestety nie dowiedzieliśmy się jeszcze, czym konkretnie zajmie się ekipa z Teksasu, ale pewne jest, że będzie to zupełnie nowa marka, niezwiązana z Magic: The Gathering czy Dungeons & Dragons, a twórcy otrzymali sporą autonomię w kreowaniu rozmaitych form wyrazu. Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że nasza ciekawość zostanie zaspokojona w nachodzących miesiącach.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!