News

Pierwszy exclusive Epic Games Store trafi w tym roku na Steam

pepsi, 22.08.2019 20:15 5

Jeszcze w tym roku przekonamy się, czy pomimo 12 miesięcy wyłączności dla Epic Games Store gra jest w stanie przyciągnąć znaczącą liczbę nowych odbiorców po debiucie na Steamie.

Hades: Battle Out of Hell od SuperGiant Games jest pierwszą grą, która trafi na Steam po tym, jak ukazała się jedynie na Epic Games Store w ramach umowy o czasowej wyłączności dla sklepu firmy Epic Games. Valve założyło już kartę produktu i poinformowało, że będzie można go nabywać w grudniu tego roku. Do tego czasu Hades nie opuści jeszcze fazy Early Access – premiera wersji 1.0 planowana jest bowiem dopiero na drugą połowę 2020 roku. Co ważne, produkcja SuperGiant Games na Steam trafi doposażona we wszelkie aktualizacje, wypuszczone od czasu udostępnienia pierwotnej wersji. 

Wejście Hadesu na platformę Valve jest o tyle istotne, że będzie to pierwsza gra, która ukaże się tam po roku od wypuszczenia jej na Epic Games Store. Nadarzy się więc okazja by prześledzić zachowania konsumentów, którzy – choć mieli możliwość nabyć tytuł już kilkanaście miesięcy wcześniej – mogli wstrzymać się z zakupem do czasu udostępnienia produkcji na preferowanej przez nich platformie. Umowy na wyłączność zawierane przez producentów i Epic Games wywołują wiele nieprzychylnych komentarzy. Konsumenci wreszcie będą mogli w tej sprawie zagłosować własnymi portfelami.

Nadmieńmy, że już we wczesnej fazie Hades wzbudza bardzo pozytywne odczucia.

Edycje cyfrowe gier w sklepie sferis.pl

najnowsze