News

Sekiro: Shadows Die Twice - żadna gra From Software nie sprzedawała się tak dobrze drogą cyfrową

Patryk Purczyński, 24.04.2019 17:17 0

Activision chwaliło się już znakomitymi wynikami sprzedaży Sekiro: Shadows Die Twice. Teraz okazuje się, że grze świetnie poszło na kanałach cyfrowych.

Według danych SuperData, Sekiro: Shadows Die Twice drogą cyfrową sprzedało się w liczbie 1,4 mln egzemplarzy. Swój udział w tym wyniku mają zarówno wersje konsolowe, jak i ta na komputery osobiste. Oznacza to, że jest to rekordowy rezultat produkcji From Software. Przypomnijmy bowiem, że Dark Souls 3 w okresie premierowym w 2016 roku osiągnęło wynik o 200 tys. kopii gorszy (choć należy mieć też na uwadze, że od tamtego czasu akcent mocniej przeniósł się ze sprzedaży kanałami tradycyjnymi na dystrybucję cyfrową).

Biorąc pod uwagę łączną sprzedaż, Sekiro: Shadows Die Twice dotarło do dwóch milionów konsumentów. Tak duża dysproporcja między liczbą sprzedanych kopii cyfrowych i pudełkowych może być zaskakująca biorąc pod uwagę fakt, że produkcja From Software jest grą offline'ową, nastawioną na zabawę solo. Takie tytuły mają tendencję do nabijania swoich statystyk dzięki tradycyjnym formom sprzedaży.

Czy warto w ogóle nabyć Sekiro: Shadows Die Twice? Tego dowiecie się z naszej recenzji.

najnowsze