Założyciel Telltale Games: - studio zamknięto w okropny sposób

Patryk Purczyński, 15 kwietnia 2019 19:17 2

Kevin Bruner bardzo osobiście podchodzi do decyzji o zamknięciu założonego przez niego Telltale Games. Bez ogródek mówi o tym, co mu się nie podoba.

Szerokim echem rozeszła się ubiegłoroczna decyzja o zamknięciu Telltale Games. Twórcy wielu fabularnych przebojów, w tym przede wszystkim The Walking Dead, stracili pracę w ciągu kilku tygodni od ogłoszenia, że to koniec. - Gdybym to ja był pracownikiem, z całą pewnością czułbym się skrzywdzony - nie kryje Kevin Bruner, współzałożyciel i były prezes studia.

- Z Telltale niewiele już zostało, więc nie ma komu naprawić wyrządzone zło. Ja powiem tyle: według mnie studio zostało zamknięte w okropny sposób. Ludzie przychodzą do pracy w piątek i słyszą, że mogą iść do domu bo firmy już nie istnieje - to nie jest coś, do czego bym kiedykolwiek zachęcał ani coś, co samemu bym zrobił. Nie do końca rozumiem co się stało w tych końcowych momentach, że zdecydowano się na taki właśnie przebieg całego przedsięwzięcia. To mnie naprawdę dobija. Telltale było wielką częścią tego, kim jestem - dodaje Bruner.

True Detective Pikachu - obejrzyj parodię trailera filmu!
Cmon pracuje nad grą planszową Bloodborne
Greedfall - garść informacji o nowym RPG twórców Technomancera
Ferret Scoundrels - gra o fretkach-piratach do wypróbowania za darmo
najnowsze