Telltale Games zostanie zamknięte - to już oficjalne

Katarzyna Dąbkowska
2018/09/22 00:22

Niewielka grupa pracowników pozostanie, by dokończyć istniejące projekty.

Telltale Games zostanie zamknięte - to już oficjalne

Jeśli interesujecie się choć odrobinę branżą gier, z pewnością słyszeliście dzisiejsze plotki o tym, że Telltale Games zostanie zamknięte. Jeśli do tej pory nie wierzyliście, to teraz musimy was zasmucić. Studio oficjalnie ogłosiło, że faktycznie dąży powolnymi krokami do zakończenia swojej długiej historii.

W oficjalnym oświadczeniu wysłanym do prasy przedstawiciele firmy potwierdzili, że stanowcza większość pracowników dostała wypowiedzenia wczoraj rano. Na miejscu pozostała jedynie grupa 25 pracowników, którzy mają zakończyć odcinkowe projekty i doprowadzić je do końca. Nie zapowiedzą już zatem nowych produkcji.

Pete Hawley w oświadczeniu napisał, że od roku szefostwo próbowało naprowadzić Telltale na nowy tor, jednak zabrakło czasu na wykonanie tego planu. Jak stwierdził, w tym roku odcinki ich gier były bardzo dobrze oceniane, jednak nie przekładało się to na sprzedaż. Więcej informacji Telltale poda w innym terminie.

GramTV przedstawia:

Komentarze
13
Usunięty
Usunięty
25/09/2018 20:25

Szkoda. Bardzo szkoda. Widać nawet tutaj, że gry TTG zaczęły graczy po prostu nudzić, ale przyznam się bez bicia, że mnie się podobały. Podchodziłem do nich na luźno, właśnie jak do interaktywnych seriali, a nie pełnoprawnych gier. No i TWD mnie porwało, naprawdę wzruszająca rzecz. Nadal mam nadzieję, że dokończą ten - właśnie - ostatni sezon, bo szkoda zostawić tę historię niedokończoną. No i liczyłem na powrót do formy, głupi ja. Żal również tego, że powrót Sama & Maksa możemy wsadzić między legendy. No i drugi sezon The Wolf Among Us, eh...

W każdym razie przyjemnie mi się przechodziło ich gry. Po zamknięciu Telltale Games na pewno czegoś mi zabraknie. Miejcie się dobrze.

(polecam dla podbudowania nastroju)

Usunięty
Usunięty
24/09/2018 08:17
Black_Druid napisał:

Gdzie nie przeczytam artykułu o upadku telltale tam prawie same słowa hejtu, a ze gry słabe a ze w odcinkach, a ze mało akcji, a ze qte...qrde, nie podoba się, nie kupuj, nie komentuj, graj w co tam lubisz. Nieco dziwi mnie brak komentarzy w stylu : szkoda, będzie ich brakować etc.

No właśnie o to chodzi, że ludzie postąpili zgodnie z tym, co piszesz i nie kupowali ich gier, stąd taki finał. O tym, że nie podoba się mimo dobrej fabuły, bo w odcinkach, bo się przejadło itd. to czytałem od kilku lat już, więc dziw bierze, że, zgodnie z newsem, dopiero rok temu zaczęli coś z tym robić (choć wiele zmian nie zauważyłem).  

Usunięty
Usunięty
23/09/2018 11:03

Gdzie nie przeczytam artykułu o upadku telltale tam prawie same słowa hejtu, a ze gry słabe a ze w odcinkach, a ze mało akcji, a ze qte...qrde, nie podoba się, nie kupuj, nie komentuj, graj w co tam lubisz. Nieco dziwi mnie brak komentarzy w stylu : szkoda, będzie ich brakować etc. Tylko : "dobrze im tak! Oglądałem na YouTube i mi się nie podobało, zlamasy! Robią gry co to mi się nie podobają, niech gnija!"

Dla mnie osobiście TWD, Wolf Among Us to jedne z lepszych gier tego typu w jakie grałem, obie też skłoniły mnie do sięgnięcia po komiksy , które stały się moimi ulubionymi seriami.

Nie twierdzę że każda ich gra była rewelacja i mogli odnotować wyraźny spadek sprzedaży, co nie zmienia faktu że zamknięcie studia będzie nieodzalowana strata. 
Trwa Wczytywanie