Telltale Games zostanie zamknięte - to już oficjalne

Katarzyna Dąbkowska
2018/09/22 00:22
13
0

Niewielka grupa pracowników pozostanie, by dokończyć istniejące projekty.

Jeśli interesujecie się choć odrobinę branżą gier, z pewnością słyszeliście dzisiejsze plotki o tym, że Telltale Games zostanie zamknięte. Jeśli do tej pory nie wierzyliście, to teraz musimy was zasmucić. Studio oficjalnie ogłosiło, że faktycznie dąży powolnymi krokami do zakończenia swojej długiej historii.

W oficjalnym oświadczeniu wysłanym do prasy przedstawiciele firmy potwierdzili, że stanowcza większość pracowników dostała wypowiedzenia wczoraj rano. Na miejscu pozostała jedynie grupa 25 pracowników, którzy mają zakończyć odcinkowe projekty i doprowadzić je do końca. Nie zapowiedzą już zatem nowych produkcji.

Pete Hawley w oświadczeniu napisał, że od roku szefostwo próbowało naprowadzić Telltale na nowy tor, jednak zabrakło czasu na wykonanie tego planu. Jak stwierdził, w tym roku odcinki ich gier były bardzo dobrze oceniane, jednak nie przekładało się to na sprzedaż. Więcej informacji Telltale poda w innym terminie.

GramTV przedstawia:

Komentarze
13
Skelldon
Gramowicz
25/09/2018 20:25

Szkoda. Bardzo szkoda. Widać nawet tutaj, że gry TTG zaczęły graczy po prostu nudzić, ale przyznam się bez bicia, że mnie się podobały. Podchodziłem do nich na luźno, właśnie jak do interaktywnych seriali, a nie pełnoprawnych gier. No i TWD mnie porwało, naprawdę wzruszająca rzecz. Nadal mam nadzieję, że dokończą ten - właśnie - ostatni sezon, bo szkoda zostawić tę historię niedokończoną. No i liczyłem na powrót do formy, głupi ja. Żal również tego, że powrót Sama & Maksa możemy wsadzić między legendy. No i drugi sezon The Wolf Among Us, eh...

W każdym razie przyjemnie mi się przechodziło ich gry. Po zamknięciu Telltale Games na pewno czegoś mi zabraknie. Miejcie się dobrze.

(polecam dla podbudowania nastroju)

MatKus3
Gramowicz
24/09/2018 08:17
Black_Druid napisał:

Gdzie nie przeczytam artykułu o upadku telltale tam prawie same słowa hejtu, a ze gry słabe a ze w odcinkach, a ze mało akcji, a ze qte...qrde, nie podoba się, nie kupuj, nie komentuj, graj w co tam lubisz. Nieco dziwi mnie brak komentarzy w stylu : szkoda, będzie ich brakować etc.

No właśnie o to chodzi, że ludzie postąpili zgodnie z tym, co piszesz i nie kupowali ich gier, stąd taki finał. O tym, że nie podoba się mimo dobrej fabuły, bo w odcinkach, bo się przejadło itd. to czytałem od kilku lat już, więc dziw bierze, że, zgodnie z newsem, dopiero rok temu zaczęli coś z tym robić (choć wiele zmian nie zauważyłem).  

Black_Druid
Gramowicz
23/09/2018 11:03

Gdzie nie przeczytam artykułu o upadku telltale tam prawie same słowa hejtu, a ze gry słabe a ze w odcinkach, a ze mało akcji, a ze qte...qrde, nie podoba się, nie kupuj, nie komentuj, graj w co tam lubisz. Nieco dziwi mnie brak komentarzy w stylu : szkoda, będzie ich brakować etc. Tylko : "dobrze im tak! Oglądałem na YouTube i mi się nie podobało, zlamasy! Robią gry co to mi się nie podobają, niech gnija!"

Dla mnie osobiście TWD, Wolf Among Us to jedne z lepszych gier tego typu w jakie grałem, obie też skłoniły mnie do sięgnięcia po komiksy , które stały się moimi ulubionymi seriami.

Nie twierdzę że każda ich gra była rewelacja i mogli odnotować wyraźny spadek sprzedaży, co nie zmienia faktu że zamknięcie studia będzie nieodzalowana strata. 

Numenpl
Gramowicz
22/09/2018 18:30

Czyli przepowiednia się sprawdziła, bo bądźmy szczerzy wiele ludzi wieszczyło przy okazji sukcesu The Walking Dead jak to w przeciągu góra 8 lat zapewne firma przestanie istnieć jeżeli będą robić ciągle to samo. No i proszę wystarczyło tylko 6 lat by firma kopnęła w kalendarz, bo nie domyślili się, że formuła przejadła się w dwa lata po ich sukcesie.

lis_23
Gramowicz
22/09/2018 16:49

Ponoć Ubisoft wyraził chęć zatrudnienia pracowników studia, może przejmą ich gry?

Osobiście grałem tylko w pierwszy sezon Batmana i "Guardians of the Galaxy", która to gra bardzo mi przypadła do gustu.

Kafar
Gramowicz
22/09/2018 10:45

I dobrze, bo to już było masowe zalewanie rynku słabej jakości produkcjami. Samo wydawanie w epizodach dla mnie to jedna z wiekszych porażek branży i żadna firma na tym dobrze nie wyszła.

Hartigan
Gramowicz
22/09/2018 10:43

Nie dokonczą historia zakończy się na drugim odcinku

https://twitter.com/LawofTD/status/1043278296396357633

elmartin
Gramowicz
22/09/2018 09:58

Co tacy zdziwieni? Ja kupowałem ich gry, ale nigdy w kawałkach.

Czekanie miesiącami nie dlamnie i jak widać nie dla większej populacji.

Nawet na YT, niektórzy nie zaczynali sezonów przed wydaniem ich w całości.

Nie czytali takich sygnałów i mamy rezultat.

Sanders-sama
Gramowicz
22/09/2018 09:49
Zorkman napisał:

Nawet jeśli mają dokończyk TWD final sezon to obawiam sie mocno o jakość tej odsłony. W 25 osób raczej nie bedą w stanie dokończyć produkcję tak jak należy.

Wychodzi jednak na to że nie dokończą. Przynajmniej nie zobaczymy nieuniknionej śmierci głównej bohaterki, którą na bank planowali.

Zorkman
Gramowicz
22/09/2018 09:35

Nawet jeśli mają dokończyk TWD final sezon to obawiam sie mocno o jakość tej odsłony. W 25 osób raczej nie bedą w stanie dokończyć produkcję tak jak należy.

SoMm3R
Gramowicz
22/09/2018 08:44

Batman sezon 3 PepeHands 

MisioKGB
Gramowicz
22/09/2018 08:07

Serio? Tyle historii, tyle gier, i kto teraz zrobi sequel Wolf Among Us?

Sanders-sama
Gramowicz
22/09/2018 00:45

Tak się kończy ciągnięcie zbyt wielu srok za ogon.

Przynajmniej dokończą Zombie.