Felieton

Kolejne gry z serii Deponia zmierzają na PlayStation 4 i Xbox One

LM, 18 stycznia 2019 18:11 0

Producent zapowiedział też wydanie pierwszej odsłony cyklu na konsole Microsoftu i Nintendo.

Dobre wieści dla miłośników konsol i zarazem fanów przygodówek z cyklu Deponia. Daedalic Entertainment ogłosiło, że jeszcze przed końcem pierwszego kwartału 2019 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One dostępne będą już wszystkie cztery odsłony rzeczonego cyklu. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że wydana oryginalnie w 2012 roku Deponia doczeka się debiutu na konsolach Nintendo Switch.

Jako pierwsza na konsolach zadebiutuje Goodbye Deponia, której premierę zaplanowano już na 30 stycznia. Niespełna miesiąc później – a dokładnie 27 lutego – na PlayStation 4 i Xbox One ukaże się również Deponia Doomsday. Jednakże miłośnicy konsol Microsoftu będą musieli nieco poczekać na rozpoczęcie przygody z serią, gdyż pierwsza Deponia trafi na Xboksa One dopiero 27 marca, a tego samego dnia ukaże się również na Nintendo Switch.

Przywołane tu tytuły zostały wycenione na niecałe 20 dolarów (ok. 75 PLN) za sztukę. Wyjątek stanowi tu jedynie wydanie gry Deponia na Switchu, za które będziemy musieli zapłacić niespełna 40 dolarów (ok. 150 PLN). Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że już wkrótce na konsolach firmy z Kioto pojawią się kolejne odsłony Deponii, aczkolwiek na razie nie wskazano jeszcze żadnych konkretnych terminów.

Warto przy tym wspomnieć, że jeśli nie mieliście wcześniej okazji zagrać w Deponię, to Daedalic Entertainment wypuści na PlayStation 4 i Xboksie One zestaw Deponia Collection zawierający wszystkie cztery odsłony cyklu – Deponia, Chaos on Deponia, Goodbye Deponia oraz Deponia Doomsday – wyceniony na 40 dolarów (ok. 150 PLN).

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3
Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery
Uczestnicy Games Clash Masters powalczą na gamingowych pecetach Actina
Warriors of the North – dodatek do taktycznego RPG Battle Brothers z datą premiery
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.