News

Tainted Grail: The Fall of Avalon zmierza na Steam

Małgorzata Trzyna, 01.01.2019 08:46 0

Na Kickstarterze zebrano ponad 6 milionów dolarów i jest to czwarta w historii największa zbiórka na tej platformie w kategorii gier planszowych.

Polska gra planszowa Tainted Grail: The Fall of Avalon, osadzona w świecie arturiańskich legend, okazała się hitem na Kickstarterze. Udało się zebrać ponad 6,2 miliona dolarów od blisko 42 tysięcy wpłacających. Cel został osiągnięty w minutę, zaś pierwsze dwa miliony dolarów zebrano w ciągu doby. W ten sposób jest to czwarta w historii największa zbiórka na tej platformie w kategorii gier planszowych, Tainted Grail: The Fall of Avalon uplasował się wyżej niż Pillars of Eternity czy Torment: Tides of Numenera. Najlepszą niespodziankę zespół Awaken Realms zachował na koniec, ogłaszając, że tytuł ten pojawi się w wersji cyfrowej na PC.

W Tainted Grail: The Fall of Avalon przenosimy się na umierającą wyspę Avalon. Strażnicze Menhiry, które niegdyś pomogły osadnikom zawładnąć tą mityczną krainą, zaczynają gasnąć. W ten sposób złowroga moc, nie powstrzymywana przez słabnące światło, znów stopniowo obejmuje tę ziemię w posiadanie. Chcąc zapobiec nieszczęściu, najlepsi bohaterowie ruszają do Kamelotu, by sprowadzić pomoc. Żaden z nich jednak nie wrócił, król zmarł, w Drużynie Okrągłego Stołu zapanował chaos. Wcielamy się w jednego ze zwykłych mieszkańców Avalonu, którzy zostali pozostawieni samym sobie. Od nas zależy, co będzie dalej: możemy podjąć walkę o przetrwanie, odsuwając tylko w czasie nieuniknione, odkryć prawdę kryjącą się w legendach i uratować Avalon albo po prostu spróbować ocalić tylko siebie.

najnowsze