Felieton

Tainted Grail: The Fall of Avalon - polska gra planszowa hitem na Kickstarterze

Katarzyna Dąbkowska, 06 grudnia 2018 15:26 0

Produkcja została sfinansowana w minutę.

Tainted Grail: The Fall of Avalon to najnowsza gra planszowa od wrocławskiego studia Awaken Realms, twórców takich gier jak This War of Mine: The Board Game czy Nemesis. Produkcja stała się hitem w serwisie Kickstarter. Jak można zobaczyć na stronie zbiórki, aktualnie na koncie gry znalazły się prawie 2 miliony dolarów, z 50 tysięcy, jakie twórcy potrzebowali na start produkcji. Ten wynik gra osiągnęła w zaledwie minutę od startu kampanii.

Twórcy zaznaczyli, że produkcję tworzą wespół z zespołem profesjonalistów, do których dołączył również Krzysztof Piskorski, znany i wielokrotnie nagradzany polski pisarz fantasy, autor takich powieści jak Cienioryt oraz Czterdzieści i Cztery. Sama planszówka ma oferować rozbudowaną i nieliniową narrację. Do gry będzie mogło dołączyć się w sumie 4 graczy, choć można grać w tę grę również w pojedynkę. Fabuła przeniesie nas na wyspę Avalon, wiele lat po narodzinach króla Artura. Akcja będzie bazować również na arturiańskich mitach.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej karcie gry na Kickstarterze. Do końca akcji pozostały jeszcze 22 dni. Jeśli zainteresowała was ta pozycja, macie jeszcze sporo czasu, by się do niej dorzucić.

Cooking Simulator - polski symulator zrobi Gordona Ramsaya z każdego fajtłapy w kuchni
Zbiórka na The Waylanders - RPG inspirowane Dragon Age - zakończona sukcesem
Historia Polski tematyką gry komputerowej? To może się udać
Liga Polska Manager '95 - powraca kultowa, polska gra z lat 90
najnowsze

Nowy gameplay z Beyond Good & Evil 2!

Ubisoft zaprezentował nowe fragmenty rozgrywki z Beyond Good & Evil 2. Ogłosił również, że do ekip zaangażowanych w projekt dołączyło kolejne studio.

Geralt z Rivii w Monster Hunter World!

4

Szykują się spore nowości w Monster Hunter World. Jedną z najbardziej interesujących będzie zaproszenie Wiedźmina Geralta na gościnne występy.