Felieton

Zaledwie 110 000 egzemplarzy Pillars of Eternity 2 sprzedane do września 2018

Małgorzata Trzyna, 08 listopada 2018 12:07 11

Rynek WRPG należy raczej do niszowych, ale nawet gdyby wziąć to pod uwagę, liczba sprzedanych sztuk PoE II jest bardzo mała.

Pillars of Eternity II: Deadfire nie jest rozchwytywane. Według doniesień, gra znalazła zaledwie 110 tysięcy nabywców w ciągu pięciu miesięcy od premiery (do września 2018). Jest to bardzo słaby wynik. Kiepska sprzedaż gry być może tłumaczy plotki o tym, że Microsoft przejmie Obsidian. Jak pisze Dylan Holmes, jeden z inwestorów, który przeznaczył 1000 dolarów na stworzenie gry (ze świadomością, że będzie to wkład charytatywny):

- Mamy teraz pojęcie, jak źle sprzedało się Deadfire. Zainwestowałem 1000 dolarów w stworzenie tej gry, a teraz są pierwsze dywidendy. Z całej sprzedaży od premiery do września - okresu, kiedy każda gra zarabia najwięcej - otrzymałem 192,67 dolara. Aby inwestorzy wyszli na zero, sprzedaż powinna być na poziomie 580 000 sztuk w cenie 50 dolarów. To oznacza, że sprzedało się ok. 110 000 egzemplarzy. RPG tego typu nie sprzedają się dużych ilościach, ale w takiej sytuacji nie ma szans, by inwestorom zwróciły się koszty. (...) Nie chodzi o pytanie, czemu Obsidian poniósł klęskę, lecz dlaczego sądził, że osiągnięcie takiego celu jest możliwe. Być może nie sądził, że to było możliwe, i tak wszystko zaplanował, by nigdy nie zapłacić inwestorom Fig (czy nawet samemu Fig!)

Pillars of Eternity II debiutowało na PC (Windows), Mac i Linux w maju tego roku. Planowane są także wersje na konsole PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

The Outer Worlds zaoferuje specjalne ekrany ładowania odwołujące się do wyborów podejmowanych przez gracza
The Outer Worlds zapewni nam około 40 godzin rozgrywki
The Outer Worlds doczeka się wydania fizycznego na PC, PlayStation 4 i Xboksie One
W The Outer Worlds będziemy mogli zabić dowolnego bohatera niezależnego
najnowsze