Felieton

Plotka - Microsoft finalizuje kupno firmy Obsidian

Katarzyna Dąbkowska, 10 października 2018 10:08 5

Jak mówi źródło Kotaku - teraz podejmowane są decyzje na temat tego, kiedy Obsidian zostanie przejęty.

Serwis Kotaku podał do wiadomości, że Microsoft zajmuje się aktualnie finalizowaniem zakupu nowej firmy. Jest nią Obsidian Entertainment, studio znane z takich gier jak Fallout: New Vegas czy Star Wars Knights of the Old Republic II. Jak twierdzi serwis, ich źródło podaje, iż aktualnie dogadywane są szczegóły tego, kiedy Obsidian zostanie przejęty, a nie czy w ogóle zostanie przejęty, ponieważ transakcja jest już na finiszu.

DualShockers potwierdziło te plotki twierdząc, że ich wewnętrzne źródła również słyszały o transakcji. Oficjalnie, jak można się spodziewać, nic jeszcze nie wiadomo. Przedstawiciel Microsoftu powiedział, że firma nie komentuje plotek. Mikey Dowling z Obsidianu odpowiedział nieco bardziej humorystycznie i stwierdził, że nie ma nic do powiedzenia oprócz tego, iż album Rumors (ang. plotki) Fleetwood Mac wciąż trzyma się świetnie na rynku.

Aktualnie nic nie jest jeszcze pewne, choć jest spore prawdopodobieństwo, że Microsoft jednak kupi Obsidian. Nie tak dawno firma potwierdzała, iż poszukuje firm, które zatrudniają 50-100 pracowników i produkuje gry wysokiej jakości na przestrzeni dwóch-trzech lat. Być może wspomniane studio złapało się w te kryteria.

Twórcy Kingdom Come: Deliverance w rękach THQ Nordic
Crackdown 3 bez możliwości zapraszania znajomych w trybie rywalizacji w dniu premiery
The Outer Worlds zapewni nam około 40 godzin rozgrywki
Zgarnij darmowe Crackdown na Xboksie One
najnowsze