News

Battlerite Royale przekształcone w samodzielną grę

Małgorzata Trzyna, 13.08.2018 15:18 0

Start fazy Early Access przewidywany jest na wrzesień.

Twórcy Battlerite ogłosili w maju, że gra otrzyma tryb battle royale. Plany jednak się zmieniły - Battlerite Royale stało się samodzielnym tytułem, który będzie można wypróbować w Early Access już w przyszłym miesiącu. Powodów, dla którego Battlerite Royale nie będzie już częścią Battlerite, jest kilka: pierwsza to reakcje fanów na ogłoszenie, druga - ograniczenia przez niektóre systemy w MOBA Battlerite.

- W miarę postępów prac nad Battlerite Royale zaczęliśmy dostrzegać coraz większy potencjał każdego dnia, a także mierzyć się z kolejnymi trudnościami w utrzymaniu trybu Royale w ramach Battlerite - wyjaśnia Stunlock Studios. - Kiedy podjęliśmy decyzję o zmianie, nagle okazało się, że możemy zrobić więcej, by stworzyć możliwie najlepszą grę royale. Przeprojektowaliśmy zestawy umiejętności czempionów, zmieniliśmy balans statystyk, wprowadziliśmy więcej mechanik rozgrywek, inne usunęliśmy. Musieliśmy też opracować nowy matchmaking i system oceniania czy nowy interfejs.

Gracze, którzy spędzili w Battlerite sporo czasu i zdobyli różne kosmetyczne przedmioty, będą mogli korzystać z nich także w Battlerite Royale. Posiadacze pakietu All Champions, Battlerite Early Access czy pakietu Ultimate Fan mogą liczyć na jeszcze więcej nagród. Twórcy uspokajają także, że planują nadal wspierać Battlerite.

Jeszcze dziś na oficjalnej stronie gry mają ruszyć zapisy do bety Battlerite Royale, twórcy udostępnią także szczegółowe plany na przyszłość.

najnowsze