Gry single-player nie umarły - zapewnia Jade Raymond

Patryk Purczyński, 20 kwietnia 2018 19:37 10

Jeżeli liczne przykłady z rynku gier to dla Was za mało, w pakiecie mamy jeszcze zapewnienie Jade Raymond - produkcje single-player mają się dobrze!

Na rynku coraz mocniej zdominowanym przez tytuły przeznaczone do wspólnej zabawy w sieci nadal jest miejsce na gry single-player. - One z całą pewnością nie umarły - tak o produkcjach przeznaczonych dla jednego użytkownika mówi Jade Raymond, matka chrzestna Assassin's Creeda, obecnie szefowa w podległym Electronic Arts studiu Motive. - Uwielbiam gry oparte na fabule, bo z tego nurtu się wywodzę. Zawsze tradycyjnie w takie tytuły grałam. Sądzę, że jest jeszcze wiele do odkrycia w kwestii narracji i jej nowych ujęć - dodaje Raymond.

Jeśli spojrzeć tylko na ostatnie kilkanaście miesięcy, nie brakuje przykładów udanych premier gier, których głównym atutem była kampania single-player. Horizon: Zero Dawn, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Persona 5, Wolfenstein II: The New Colossus czy Super Mario Odyssey odniosły nie tylko sukces finansowy, ale też były jednymi z najwyżej ocenionych gier ubiegłego roku. Najnowszym przykładem na to, że tego typu produkcje nadal są w cenie, jest wydany dziś God of War.

Jade Raymond prezesem Stadia Games and Entertainment
Jade Raymond została wiceprezesem Google
Ubisoft dorzuca darmową grę do zamówień The Division 2 na PC
Blizzard bez dużej premiery w 2019 roku
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.