News

Remake Shadow of the Colossus - twórcy zdają sobie sprawę z ciążącej na nich odpowiedzialności

Patryk Purczyński, 26.01.2018 18:34 4

Sony wypuściło wideo poświęcone remake'owi Shadow of the Colossus na PS4. Pracownicy Bluepoint Games mówią m.in. o ciążącej na nich odpowiedzialności.

"Zrobienie takiej gry, jaką zapamiętaliście, jest naszą najważniejszą misją - deklaruje producent remake'a Shadow of the Colossus, Randall Lowe. Studio Bluepoint Games mierzy się z legendą, jednym z najbardziej uwielbianych tytułów jeszcze z PlayStation 2. Materiał, nad którym pracuje ekipa, jest więc nader delikatny, ale twórcy odnowionej na potrzeby PS4 wersji mają tego pełną świadomość.

- Kiedy mamy do czynienia z grą o prestiżu Shadow, ciąży na nas wielka odpowiedzialność - stwierdza Lowe. - To klasyka. Nie można zaprzeczać pozycji tego tytułu w świecie gier. Musimy zrobić go na nowo tak, jak ludzie go zapamiętali. To bardzo wysoko zawieszona poprzeczka - mówi. W filmie zatytułowanym "Ponowne tworzenie arcydzieła" mamy możliwość zaobserwowania zmian, jakie zaszły względem oryginału przede wszystkim w sferze wizualnej. Przedstawiciele Bluepoint Games sami zresztą nie kryją, że w remake'u Shadow of the Colossus wszystko musi wyglądać pięknie.

- Opróćz poprawienia wizualizacji dostaliśmy też drugą szansę na ulepszenie rzeczy, których do tej pory nie mogliśmy ruszyć - podkreśla prezes studia, Marco Thrush. Chodzi chociażby o wdrożenie poprawionego systemu sterowania. Aby nie podpaść najwierniejszym fanom Shadow of the Colossus, Bluepoint Games zdecydowało się jednak również na pozostawienie alternatywnego systemu, przeniesionego wiernie z oryginału.

Premiera Shadow of the Colossus nastąpi już 6 lutego.

najnowsze