Informacje

E3 2017: Anthem w szczegółach. Kampania, świat, postacie... i skąd pomysł na taki tytuł

...

Poznajemy kolejne informacje na temat Anthem. Przedstawiciele BioWare'u nie o wszystkich kwestiach chcą jednak rozmawiać już teraz.

E3 2017: Anthem w szczegółach. Kampania, świat, postacie... i skąd pomysł na taki tytuł - obrazek 1

Anthem, nowe dzieło BioWare'u, zostało przedstawione jako action-RPG z elementami MMO. Nie oznacza to jednak, że wielbiciele rozgrywki solo nie będą tu mieli nic do roboty. - Gra jest zaprojektowana tak, byś mógł doświadczyć niesamowitej opowieści BioWare'u i eksplorować ten niewiarygodny otwarty świat tak samemu, jak i z przyjaciółmi - zapewnił na Twitterze główny projektant, Corey Gaspur.

Więcej do powiedzenia o Anthem miał podczas rozmowy z Geoffem Keighleyem na E3 reżyser gry, Jonathan Warner. Zapewnił on, że tytuł ma ogromny otwarty świat, który czeka na eksplorację. Z czasem będzie on też rozbudowywany - wszystko po to, by podtrzymać zaangażowanie odbiorców na wysokim poziomie przez dłuższy czas. Zabudowania, które widać było w zaprezentowanym na targach gameplayu, to nic innego, jak swoista baza, gdzie będzie można udoskonalić swój kombinezon i podjąć się wykonania danej misji.

Całą grę można przejść wyłącznie samemu (ale także ze znajomymi). Na swej drodze użytkownicy napotkają różnorodnych przeciwników, w tym potwory oraz ludzi, również przyodzianych w egzoszkielety. BioWare podkreśla jednocześnie, że na tym etapie nie potwierdza obecności w Anthem trybu PvP. Arsenał będzie tak skonstruowany, by zapewnić graczom możliwość obrania różnorodnych stylów walki.

Jak zwykle w przypadkach gdy za projektem stoi BioWare mamy dostać rozbudowaną, intrygującą fabułę, chociaż graczom dana będzie wolność tworzenia własnych opowieści. Twórcy Anthem nie chcą na razie poruszać tematu ewentualnych romansów w grze. Zdradzają natomiast skąd pomysł na taki właśnie tytuł - chodzi o poczucie wspólności i celu, który wykracza poza potrzeby jednostki.

Anthem ukaże się pod koniec 2018 roku.

E3 2017: Anthem w szczegółach. Kampania, świat, postacie... i skąd pomysł na taki tytuł - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?