Felieton

Wiedźmin 3 - 70 proc. kopii sprzedało się na konsolach

Patryk Purczyński, 26 września 2015 13:23 49

CD Projekt RED przedstawił kolejne dane dotyczące sprzedaży Wiedźmina 3. Wiadomo co nieco choćby o rozkładzie zakupów poszczególnych wersji.

Już podczas swojej sierpniowej konferencji CD Projekt RED ujawniło szereg informacji dotyczących sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Wówczas nie zdecydowano się jednak podać, jaki wkład w całościowy wynik mają wersje na poszczególne platformy. Dopytywani o tę kwestię przedstawiciele studia nie są skorzy do dzielenia się szczegółami, jednak podano, że do końca czerwca pecety miały 30-procentowy, a konsole 70-procentowy udział w sprzedaży.

Karolina Gnaś z CDP RED wyjawiła ponadto, że do tej pory większy wkład w sprzedaż Wiedźmina 3 miały kopie fizyczne, aczkolwiek z biegiem czasu powinno się to zmieniać na korzyść edycji dystrybuowanych drogą cyfrową. Dowód na to stanowią obecne na rynku od długiego czasu Wiedźmin i Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, które sprzedają się głównie kanałem cyfrowym.

- Standardowo, w branży gier wideo tuż po premierze tytułu dominuje sprzedaż fizyczna (pudełkowa), jednak półka sklepowa ma swoją pojemność i starsze gry wcześniej czy później tracą na niej miejsce na rzecz nowszych i mocniej promowanych tytułów. W dłuższym czasie sprzedaż cyfrowa staje się więc dominująca. Taki rozkład obserwujemy teraz w przypadku Wiedźmina 3: Dziki Gon, którego większość sprzedaży przypada na wersje pudełkowe - oznajmiła Karolina Gnaś.

Jednocześnie podkreśliła, że do końca czerwca Wiedźmin 3: Dziki Gon dystrybuowany cyfrowo to około jedna czwarta łącznej sprzedaży. Wpływy z tantiem za tę edycję wynoszą za to blisko połowę wpływów.

CD Projekt zamierza ukończyć do 2021 roku jeszcze jedną, wysokobudżetową grę
Twórcy Wiedźmina 3 obawiali się, że gra będzie porażką
Po remake Resident Evil 2 na Steam sięgnęło więcej graczy niż po Resident Evil 7!
najnowsze