E3 2015: Faith w Mirror's Edge Catalyst bez broni palnej

Patryk Purczyński
2015/06/17 12:49
11
0

Pierwszy Mirror's Edge dopuszczał element strzelania do gry, choć nie na nim miała się skupiać rozgrywka. W Catalyst DICE z tego rezygnuje.

E3 2015: Faith w Mirror's Edge Catalyst bez broni palnej

- W Mirror's Edge Catalyst nie będzie można używać żadnej broni - mówi starsza producent Sara Jansson. - Całkowicie usunęliśmy ten aspekt z gry. Nie będzie można nawet podnosić broni - podkreśla. Rozwiązanie jest może mniej realistyczne, ale dzięki takiej decyzji jeszcze bardziej uwypuklony zostanie element parkouru.

Już pierwszy Mirror's Edge mocno na niego stawiał, ale dopuszczał używanie broni palnej. - Faith będzie walczyć, ale nie zabijać - kontynuuje Jansson. - Teraz walka jest bardziej rozszerzeniem poruszania. Podtrzymuje płynność. Znacznie lepiej wpasowuje się w mechanizmy gry. Kiedy Faith wpadnie w swój rytm, kiedy zacznie łączyć kolejne ruchy i się napędzać, staje się tak naprawdę odporna na ostrzał. To może ją uchronić przed zranieniem. Dopiero gdy się zatrzymuje, jest podatna na obrażenia - dodaje starsza producent Mirror's Edge Catalyst.

GramTV przedstawia:

Podczas konferencji Electronic Arts na targach E3 doczekaliśmy się nowego wideo z gry. Mirror's Edge Catalyst ukaże się 23 lutego. Premierę tego tytułu poprzedzi wydanie komiksu, wprowadzającego fanów w realia świata stworzonego przez DICE.

Komentarze
11
Ksywiarz
Gramowicz
17/06/2015 21:56

Nie wiem, czy mój komentarz poprawnie się zamieścił w każdym razie(jak tak to prosiłbym o usunięcie):Czy elementy rozgrywki na zwiastunie np. jazda na linie, widok na miasto nocą, wielki skok do ładnego apartamentu itd. prezentują faktyczną oprawę graficzną czy tylko pre render ? Grafika jest wręcz przepiękna, a że grą bardzo się interesuję to chciałbym wiedzieć czy będzie, to wyglądało aż tak dobrze.

Ximos
Gramowicz
17/06/2015 17:20

> To chyba logiczne, że jak 10 gości z kmami w pancerzach do ciebie strzela to nie będziesz> biec prosto na nich tylko ich wystrzelasz, nie? Taki był design tego levelu, inaczej> się ginęło.Akurat ja przeszedłem grę z 5 - 6 razy i ostatnie 2 razy były całkowicie bez użycia broni. Każdą mapę dało się przejść bez użycia broni.

Usunięty
Usunięty
17/06/2015 16:10

To chyba logiczne, że jak 10 gości z kmami w pancerzach do ciebie strzela to nie będziesz biec prosto na nich tylko ich wystrzelasz, nie? Taki był design tego levelu, inaczej się ginęło.

One_of_the_Many
Gramowicz
17/06/2015 15:04

> > > Ja ze wstydem przyznam że pod koniec gry w jednym momencie w jakimś większym> pomieszczeniu> >> > > z masą agentów , wziąłem karabin maszynowy i wszystkich wystrzelałem. Muszę> przed> > następną> > > częścią skilla poprawić znacząco.> > > Mam tylko jakieś odczucie że Mirrors Edge grało mi się znacznie lepiej na klawiaturze>> >> > > i myszce . Próbowałem grać na padzie ostatnio i słabo ogarniałem.> >> > Wiem o którym levelu mówisz, bo zrobiłem to samo ;)>> A to czasem nie był jedyny sposób by ich pokonać tam?Nie, ale trzeba było użyć karabinu do zniszczenia serwerów

Sanders-sama
Gramowicz
17/06/2015 14:31
Dnia 17.06.2015 o 14:12, KamZ123 napisał:

> Ja ze wstydem przyznam że pod koniec gry w jednym momencie w jakimś większym pomieszczeniu > z masą agentów , wziąłem karabin maszynowy i wszystkich wystrzelałem. Muszę przed następną > częścią skilla poprawić znacząco. > Mam tylko jakieś odczucie że Mirrors Edge grało mi się znacznie lepiej na klawiaturze > i myszce . Próbowałem grać na padzie ostatnio i słabo ogarniałem. Wiem o którym levelu mówisz, bo zrobiłem to samo ;)

A to czasem nie był jedyny sposób by ich pokonać tam?

KamZ123
Gramowicz
17/06/2015 14:12

> Ja ze wstydem przyznam że pod koniec gry w jednym momencie w jakimś większym pomieszczeniu> z masą agentów , wziąłem karabin maszynowy i wszystkich wystrzelałem. Muszę przed następną> częścią skilla poprawić znacząco.> Mam tylko jakieś odczucie że Mirrors Edge grało mi się znacznie lepiej na klawiaturze> i myszce . Próbowałem grać na padzie ostatnio i słabo ogarniałem.Wiem o którym levelu mówisz, bo zrobiłem to samo ;)Propsy dla DICE za kompletną rezygnację z pukawek, gra zapowiada się dobrze, mam tylko nadzieję, że nie zepsują wszystkiego masą pierdółkowatych DLC.. (tzw. syndrom EA) ;]

Phobos_s
Gramowicz
17/06/2015 13:50

IMHO bardzo dobra decyzja. Strzelanie w pierwszym ME było trochę jak kwiatek do kożucha - niepotrzebne i nie pasowało do reszty.Dobrze wiedzieć, że ludzie z Dice patrzą krytycznie na swoje poprzednie dzieło :)

Sanders-sama
Gramowicz
17/06/2015 13:44

A co to za różnica czy zabijesz z broni czy zepchniesz z krawędzi ^^ Dead is dead.

LastOrder
Gramowicz
17/06/2015 13:42

Ja ze wstydem przyznam że pod koniec gry w jednym momencie w jakimś większym pomieszczeniu z masą agentów , wziąłem karabin maszynowy i wszystkich wystrzelałem. Muszę przed następną częścią skilla poprawić znacząco.Mam tylko jakieś odczucie że Mirrors Edge grało mi się znacznie lepiej na klawiaturze i myszce . Próbowałem grać na padzie ostatnio i słabo ogarniałem.

Gohan1989
Gramowicz
17/06/2015 13:35

Run Forest run! Ale będzie sprincik

Kadaj
Gramowicz
17/06/2015 13:12

Ja w poprzedniczce nawet nie podnosiłem, szkoda czasu. ;d