Informacje

Co w gramsajtach piszczy #124 - O Dying Light, artyzmie w grach i nowościach filmowych!

... Michał Grabowski

Dużo filmów i drugie tyle gier – to o nich głównie pisali nasi użytkownicy. A jakie jeszcze tematy poruszali? Zapraszam na kolejne podsumowanie Waszej aktywności na gramsajtach!

Co w gramsajtach piszczy #124 - O Dying Light, artyzmie w grach i nowościach filmowych! - obrazek 1

Recenzje, recenzje i jeszcze raz recenzje!
Co w gramsajtach piszczy #124 - O Dying Light, artyzmie w grach i nowościach filmowych! - obrazek 2
Bobikowoz przygotował dla Was kolejny, ciekawy tekst!

Coraz częściej na naszych blogach można przeczytać Wasze recenzje. Tym razem chętnie opowiadaliście o między innymi Outland, Castlestorm i Dying Light. Zapraszam do lektury!

Czy o grach możemy mówić jak o sztuce?
Co w gramsajtach piszczy #124 - O Dying Light, artyzmie w grach i nowościach filmowych! - obrazek 3
Szatansky i jego spojrzenie na artyzm w grach komputerowych...

Zdarza się tak, że raz na jakiś czas uda się zagrać w grę naprawdę piękną, dopracowaną pod wieloma względami. Można by było nawet rzec – prawdziwe dzieło sztuki elektronicznej rozrywki, które wcale nie musi być wyrażone tylko przez świetnie napisaną historię, która być może ma swoje drugie czy trzecie dno. Dobrze przygotowana oprawa graficzna także może uchodzić za swego rodzaju dzieło sztuki. A to, czy będziemy mogli zobaczyć je w pełnej krasie zależy tylko od naszego sprzętu…

Dwóch naszych użytkowników postanowiło zmierzyć się z tematem artyzmu w grach komputerowych – Szatansky i Kaerobani.

Każdy z nich przedstawił nieco inne zdanie, ale jesteśmy także ciekawi Waszego! Czy doszukujecie się w ogrywanych przez siebie tytułach czegoś więcej niż tylko chwili oderwania się od rzeczywistości? Piszcie w komentarzach, a także swoich gramsajtach. Najciekawsze wypowiedzi pojawią się w kolejnym podsumowaniu!

Filmowo…
Co w gramsajtach piszczy #124 - O Dying Light, artyzmie w grach i nowościach filmowych! - obrazek 4
Kaerobani i Poltergeist, czyli czy warto odświeżać klasyki kina...

Tradycyjnie pojawiło się także kilka wpisów związanych z filmami!

Kaerobani przykładowo wziął na warsztat remake filmu Stevena Spielberga Poltergeist z 1982! Z kolei PokerMorda postanowił zmierzyć się z Pięćdziesięcioma Twarzami Greya, a także przyjrzeć się temu w którą stronę zmierza serial Ranczo. Jak co miesiąc mogliście także znaleźć na gramsajcie ManweKallahana podsumowanie wszystkich obejrzanych przez niego filmów w ubiegłym miesiącu. W zestawieniu znalazły się takie klasyki jak Top Gun, ale i znalazło się miejsce dla oscarowego Birdmana.

Twórczość gramsajtowa
Co w gramsajtach piszczy #124 - O Dying Light, artyzmie w grach i nowościach filmowych! - obrazek 5
Bloodi1988 pochwaliła się swoimi nowymi pracami. Czekamy na więcej!

I na koniec trochę twórczości gramsajtowej. Tym razem wróciła ze swoimi nowymi projektami Bloodi1988! Jeden z jej obrazków możecie znaleźć powyżej, ale zachęcam do odwiedzenia gramsajta autorki – znajdziecie tam ich o wiele więcej!

Mam nadzieję, że znaleźliście coś interesującego lub też nadrobiliście zaległości. Zachęcam także do pisania własnych tekstów na naszych blogach, udzielania się w komentarzach pod wpisami innych, a także dyskutowania na naszym forum!

Najnowsze
Lubisz nas?