Informacje

BioWare pracowało nad przerobieniem Shadow Realms?

2

Pojawiły się informacje sugerujące, że studio w ostatniej chwili chciało przerobić swoją grę na coś, na czym zna się znacznie lepiej.

BioWare pracowało nad przerobieniem Shadow Realms? - obrazek 1
W Shadow Realms rozgrywka miała korzystać z podobnego do Evolve asymetrycznego trybu zabawy, w którym czterech graczy współpracuje, by przeciwstawić się piątemu z nich, sterującemu potężnym Shadowlordem. Jak widać taki pomysł na rozgrywkę nie zaskoczył. Być może projekt był zbyt podobny do Evolve.

Powiedzmy sobie szczerze, tryb sieciowy w Mass Effect 3 oraz inne online'owe przygody BioWare udowadniają, że studio zna się na robieniu gier dla pojedynczego gracza i głównie na tym. A tryb sieciowy nie jest ich najmocniejszą stroną. I wygląda na to, że tuż przed anulowaniem Shadow Realms, studio zaczęło pracować nad przerobieniem gry i wydaniem jej w formie przystosowanej dla jednego gracza. Takie informacje opublikował na swoim Twitterze użytkownik o ksywce Shinobi602, który specjalizuje się w ogłaszaniu zakulisowych informacji ze specjalnym uwzględnieniem tych pochodzących z BioWare. I z reguły nie mija się z prawdą.

Baldur’s Gate 2, Knights of the Old Republic, Mass Effect czy Dragon Age: Origins to świetne produkcje nastawione na historię śledzoną przez jednego gracza równocześnie. Myślicie, że Shadow Realms miałoby większe szanse na sukces, gdy od początku było projektowane w formie singleplayer?

Przypominamy, że projekt został ogłoszony podczas zeszłorocznego GamesComu. W styczniu informowaliśmy o tym, że gra prawdopodobnie powstaje od nowa, ale niestety nie okazało się to prawdą. A przynajmniej finalnie nie okazało się prawdą, bo Shadow Realms trafiło do kosza.

2 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
elmartin

Jeżeli nie znają się na trybach sieciowych, to właściwie odpowiedź nasuwa się sama ;)
Pewnie mieli większe szanse na dokończenie gry i ewentualny sukces tytułu, w singlu.
Ale tego chyba się już nie dowiemy, czy może jednak się dowiemy ?
Jak ktoś wskrzesi grę ;))

Odpowiedz
G Arcling

Cała gra zapowiadała się na wykorzystującą ich "doświadczenie" z multi ME3 i DA:I, a to za mało na osobny tytuł. Bardziej jako taki dodatek do gry singlowej. Dlatego prawdopodobnie dobrze, że gra nie ujrzy światła dziennego. Lepiej czekać na nowego ME.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?